برنامه ریزی کنکور

آزمون آزمایشی

مشاوره برای روش آزمون دادن و مشخص کردن هدف و آزمون آزمایشی

آزمون آزمایشی و یاد گیری از آن

مشاور گروه مشاوره گاماس بیست آقای امیر باقری پزشکی جندی شاپور اهواز

آزمون آزمایشی

آزمون آزمایشی

✔️هر آزمون =یک پله برای یادگیری

اگر رتبه و تراز هر آزمون ،پایانی برای تلاش ورسیدن به هدف های شما است چرا در طول سال این همه در آزمون های آزمایشی شرکت می کنیم؟
آیا مباحثی که در هر آزمون مطالعه می کنید در تمام آزمون ها دقیقا مشابه کنکور است که شما نتیجه ی هر یک از این آزمون ها را برای خود حکم قطعی بدانید؟
پاسخ واضح است
خیر!

پس‌نگرش خود را به آزمون ها تغیر دهید.

واقعیت این است که هر آزمون قدمی برای پیشروی است .برخورد منطقی ،رفع یک یا دو مشکل در هر بار شرکت در آزمون تا وقتی که در آزمون اصلی شرکت می‌کنید تمام چالش ها ی تان تبدیل به نقاط قوت وپایدار شده باشد.
آزمون های آزمایشی علاوه براینکه سطح علمی شما را می سنجند، اهداف دیگری را نیز دنبال می کند
♦️- مرور مطالعات گذشته:
آزمون های آزمایشی به داوطلبان کمک می کند تا درس های قبلی را در زمان های نسبتا مناسب مرور نمایند تا در فراموشی ان ها جلوگیری کرده و هر بار نکات بیشتری را یادبگیرند .

♦️- مشخص کردن اهداف کوتاه مدت مطالعاتی:

به دلیل اینکه داوطلبان در بازه های زمانی مشخص در آزمون های آزمایشی شرکت می کنند، با انگیزه بیشتری برای آزمون های آزمایشی مطالعه می کنند و می توانند در اجرای برنامه مطالعاتی دقیق تر باشند.

♦️-شناسایی نقاط قوت و ضعف:

یکی از مهمترین و اصلی ترین اهداف شرکت در آزمون های آزمایشی، شناسایی نقاط قوت و ضعف است. با تحلیل صحیح آزمون های آزمایشی می توانید نقاط ضعف خود را برطرف نمایید و نقاط قوت خود را تقویت نمایید تادر آزمون سراسری به موفقیت دست پیدا کنید.

♦️-ایجاد تعادل در مطالعه هفتگی:

بسیاری از داوطلبان بر اساس تکالیف دبیران و یا علاقه به دروس خود مطالعه می نمایند که این مسئله سبب عدم مطالعه متعادل خواهد شد. شرکت در آزمون های آزمایشی به داوطلبان کمک می کند تا تمامی دروس را باهم پیش ببرند.

♦️- مقایسه با دیگران :

داوطلبان باید جایگاه فعلی خود را بدانند و  در جهت بهبود شرایط خود بکوشند.
این مسئله فقط با شرکت در آزمون های آزمایشی ممکن است. (هرچند هیچ نتیجه ای صد درصد نمی باشد و تراز و رتبه ی شما تا روز کنکور قابل تغییر است
چه پیشرفت و چه افت! )

♦️- شناخت نزدیک به واقعیت:

داشتن انتظارات متناسب با توانایی ها سبب می شود داوطلبان هدف گذاری های مناسبی داشته باشند. شرکت در آزمون های آزمایشی سبب می شود که داوطلب خود را به خوبی بشناسد و برای آزمون های بعدی هدفگذاری مناسبی داشته باشند.

آزمون آزمایشی , یادگیری از آزمون, مشاوره کنکور , مشاور کنکور , نحوه مطالعه کنکور
مشاوره کنکور , رتبه برتر کنکور , قبولی کنکور , قبولی برتر کنکو ر , برتر کنکور