مشاوره, مطالب انگیزشی

متن انگیزشی کنکور

متن انگیزشی کنکور

متن انگیزشی کنکور به قلم دکتر محمودی

رتبه برتر کنکور تجربی ، مشاور کنکور گروه مشاوره گاماس۲۰

متن انگیزشی کنکور از رتبه ۳۰۱ کنکور تجربی و مشاور کنکور

متن انگیزشی کنکور

اگه بی انگیزگی و احساسات بد شما رو درگیر کرده پیشنهاد میکنم ذهنتون رو خالی کنید و این جملات انگیزشی کنکور رو مطالعه کنید...

متن انگیزشی کوتاه، که توسط دکتر فاطمه محمودی تهیه شده. کسی که با وجود سختی زیاد و داشتن دختر 2 ساله ش رتبه 301 کنکور تجربی را به دست آورد این جملات انگیزشی کنکور 1400 تقدیم به شما کنکوری های پرتلاش

جملات انگیزشی برای دانش آموزان

شما باید باور کنید که اولا هدفتون یه مسیر منطقی داره و شما میتونید بهش برسید. به خودتون اعتماد داشته باشید. در راه کنکور همیشه درحال مقایسه خودتون با بقیه نباشید اما از دیروز خودتون بهتر باشید.

دوما بدونید رسیدن بهش تاوان داره سختی داره تلاش داره و این طبیعت رسیدن به هر هدف بزرگیه. بدونید هر کدوم از کسانی که بهش رسیدن یه داستان دارن از روزای سختی که گذروندن و شما هم باید از این سختی ها عبور کنید تا هر روز کامل و کامل تر بشید. روزایی که مشکلات هجوم میارن هی ناراحت میشی غصه میخوری ممکنه فکر کنی دیگه از توانت خارجه و بقیه ازت سبقت گرفتن و دیگه راه جبرانی نیست...
حتی تو بدترین شرایط یه چیز خوب پیدا کنید و ازش انرژی بگیرید. ناراحتی رو با خودتون تکرار نکنید. به زبون نیاریدش. حتی اجازه ندید خود بیرونی تون از حال خود درونی تون خبردار بشه . نذارید روزتون بدون درس شب بشه. اگه دو صفحه خوندید و یک خط جدید یاد گرفتید لذت ببرید از این که حداقل یک خط بیشتر از دیروز بلدید و این یعنی برد یعنی تکامل یعنی پیشرفت...

کنکور علاوه بر انگیزه نظم می خواهد!

درست است که تجربه بهترین معلم در زندگی است اما این نکته را به یاد داشته باشید که تا زمانی که چیزی را یاد نگیرید نمی توانید تجربه ای نیز به دست آورید.

 
برای شروع لازم نیست حتما عالی باشی. اما برای عالی شدن باید شروع کنی؛ پس شروع کن!
کمن کسایی که مشکلات زندگی شونو دوست داشته باشن. هیچکس عاشق مشکل نیست. اما همه ی آدمای موفق دنیا، مشکلات زندگی رو تحمل و بر اون غلبه کردن تا به اهداف شون برسن.
هیچ وقت یه کنکوری از تلاش کردن خسته نمیشه؛ چون میدونه یه روزی جواب این تلاشاشو میبینه.

جملات انگیزشی برای دانش آموزان

شما باید انقدر سمج باشید که دنیا خیلی جدی حسابتون کنه و همیشه به چشمش بیاید. مثل یه دانش آموز خیلی درسخون و قوی برای معلم.
معلم برا دانش آموز قوی ممکنه امتحان سختتر طرح کنه و سوالات سخت ازش بپرسه و این ذات رو به جلو رفتنه. وگرنه اگه آدم با شرایط بد مواجه نمیشد حتما دچار رکود میشد و هی درجا میزد… و کامل نمیشد…. و دنیا محل تکامله نه ایستادن.

یکی از شرایط بد و سختی ها همین احساسات و روحیه و افکار بد هست که اتفاقا خیلی قوی میتونه کار کنه. اما باید شکستش بدید و این امتحان رو با سربلندی طی کنید و حتی بازم منتظر امتحان باشید. مثل یه بوکسور که هی از رقیبش ضربه میخوره اما بازم بلند میشه و مبارزه میکنه…تو این رینگ مبارزه برنده کسیه که دیرتر جا میزنه و بازم بلند میشه و ضربه آخرو میزنه. میره مرحله ی بعد و بازم زمین میخوره اما ایندفعه حتی زودتر و قویتر از قبل بلند میشه… و میشه یه حریف غدر. یه آدم شاخص. یه آدمی که امتحانشو پس داده و لیاقت و اراده ش سنجیده شده و حالا آماده س بره فینال و بازم بره بالاتر و برسه به اوج…
امیدوارم شما اون آدم شاخص و قوی باشی و به اوج برسی…

پ.ن:از کلماتی مثل ناامیدی و خستگی و ناتوانی و … استفاده نکردم. چون نباید بهونه و محل مانور دادن ، دست افکار منفی درون خودمون و دنیای بیرونی بدیم. این کلمات بیان و تکرارش آدمو ضعیف میکنه و این مانعی برای پیشرفته.

این جمله ها رو هر روز با خودت تکرار کن:

هیچ وقت یه کنکوری نباید از تلاش کردن خسته بشه؛ چون میدونه یه روزی جواب این تلاشاشو میبینه.

موفق بودن بیشتر از اون که به انجام کارای تکراری از روی عادت بستگی داشته باشه، به علاقه و اشتیاق تو به یادگیری وابسته است. رویاهای خودت رو بساز در غیر این صورت شخص دیگه ای تو رو برای ساختن رویاهاش به کار میگیره.

سال بعد همین موقع آرزو می کنی که ای کاش امروز شروع کرده بودی.

موفقیت امر ساده‌ایه؛ اول تصمیم بگیر که چی می‌خوای، اون وقت تصمیم بگیر که در صورت رسیدن به آرزوها، بهای اون رو بپردازی و بعد هم اون بها رو پرداخت کنی.

ممکنه یه سال بهت بد بگذره فقط درس، کلاس کنکور و کتاب باشه؛ اما به جاش یه عمر بهره ی این زحماتت رو می بینی. تو شاید یه سال عمرتو فدا کنی، اما به جاش سالای خوشی منتظرته. فقط به خدا توکل کن و به خودت اعتماد به نفس بدی و انگیزه داشته باش و ارادتو قوی کنی. تو هم باید در مقابل وسوسه ها توی این یه سال مقاومت کنی تا موفق بشی.

اتفاقا میوفتن، تا بهت ثابت کنن، تو بیدی نیستی که با این بادا از ریشه در بیای، آروم و قوی باش و برگرد به زندگیت.

زندگی اون‌قدرم پیچیده نیست، عادتای خوب و سخت‌ کوشی، همه ی اون چیزیه که برای موفقیت و برنده شدن احتیاج داری.

افکار منفی نمی تونن مانع من بشن.

تو هیچ وقت نمی تونی فصل بعدی زندگی تو شروع کنی در صورتی که در حال خوندن فصل قبلی باشی.

زمانت رو مدیریت کن و از ۲۴ ساعت روز استفاده بهینه کنی و وقت خودت رو صرف مسائل با اهمیت زندگیت کنی. تو باید بر اساس نیازا و توانمندیات برنامه ریزی کنی تا به هدفت برسی.

این جمله ها رو هر روز با خودت تکرار کن:

من به این نتیجه رسیدم که هر چه سخت کوش ­تر باشم و بیشتر تلاش کنم، به نظر شانس بیشتریم دارم.

به جای فکر کردن به صد دلیل برای تسلیم شدن به هزاران دلیل برای ادامه دادن فکر کن.

اینم میگذره؛ تو سخت ترین شرایط و پدیدار شدن مشکلات تو زندگی، همیشه یادتون باشه همه شون می گذرن. هیچکدومشون نیومدن تا ابد بمونن.

زندگی چیزیه که برای تو اتفاق میوفته در حالی که تو مشغول برنامه های دیگه ای هستی.

به تک‌ تک قلدرایی که بهت خندیدن و تو رو جلوی دوستات مسخره کردن، فکر کن. با مجسم کردن شون خودت رو تحریک کن تا سخت‌ تر تلاش کنی و بیشتر درس بخونی.

نباید همه ی نردبون رو نگاه کنی! فقط قدم اول رو بردار. برداشتن اولین قدم همیشه سخت ترین مرحله است اما
هر چی بالاتر می ره همیشه آسون تر می شه.

با هر قدم به زندگی دلخواهت نزدیکتر می شی تا این که
سرانجام اون چه غیر قابل مشاهده بود ظاهر و اون چه دست نیافتنی بود به واقعیت تبدیل می شه.

بازگشت بە لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *