مشاوره, مصاحبه, مطالب انگیزشی

خاطره کنکوری موفق

خاطره کنکوری موفق : خاطره رتبه برتر کنکور تجربی و مشاور گروه مشاوره گاماس ۲۰

خاطره ی کنکوری رتبه برتر کنکور و مشاور کنکور خانم شاهمرادی دانشجو پزشکی همدان

با سلام سارا شاهمرادی هستم دانشجوی ترم هشت پزشکی همدان،میخوام از دوران کنکورم حسی که داشتم و بعد نحوه خوندن یکی از دروس صحبت کنم.

راستش وقتی خودم روجای شما میذارم و به دوران کنکور برمیگردم حستون رو. کامل درک میکنم و اینکه میخواستم هر چه زودتر این مرحله رو. بگذرونم و. به نتیجه برسم.ببنید به هر حال این زمان میگذره چه با سختی چه با خوشی ولی چیزی که مهمه اینه که بعد. از اینکه رتبتون اومد پشیمون نشین از کارایی که بایدمیکردین و نکردین واینکه ای کاش…

اتفاقی که سال اول برای خودم افتاد و چه حسرتا که بعد از اومدن نتیجه خوردم.

سال دوم

اما سال دوم که گذشت و سخت تر گذشت بعد از قبول شدنم حسی رو تجربه کردم که به جرات میگم مثلش تو. زندگیم کم بوده
وقتی نتیجه اونی که میخوای میشه حس خوشحالی خودت به کنار ،حسی که خانواده و. اطرافیانت بت میدن بی نظیره من ازون دسته بودم که دوس داشتم خیلی مورد توجه باشم و با تلاشی که کردم دقیقا همین اتفاق افتاد.
قبول شدن تو این رشته باعث شد همه فامیل و اشنایان تحت تاثیر قرار گرفتند.این واقعا اتفاق خوبیه و. به آدم انگیزه زیادی میده.

حالا یه خاطره براتون تعریف کنم از شیمی خوندنم و درصدی که موفق شدم بزنم:
من کلا دانش آموز خیلی درس خونی نبودم و سال دوم دبیرستان شیمی رو با نمره ۸ افتادم و طوری با شیمی مشکل داشتم که فکر میکردم تو کنکور هم همین درس مانع موفقیتم میشه تا اینکه سال سوم دبیرستان دبیر شیمی ما عوض شد و جدای از اینکه خیلی خوب تدریس میکرد.

من به شخصیت ایشون علاقه خاصی پیدا. کرده بودم و میخواستم بهترین دانش آموزش باشم این انگیزه شده بود برای شیمی خوندن من با اینکه شیمی۳ و مبحث استوکیومتری برام آسون نبود تلاشمو میکردم طوری شده بود. وقتی سر کلاس سوال میپرسیدم به من میگفتن تو چیزی نگو بذار بقیه فکر کنن.

سال چهارم با اینکه دوباره دبیرم عوض شد هنوز تو. این درس عالی بودم انگار که به خوندن شیمی عادت کرده بودم . درسی که از اسمشم خوشم نمیومد الان توش جز بهترینا بودم اینقدر پیش رفتم و تست زدم که اگه یه تست جدید شیمی میدیدم نمیتونستم ازش بگذرم بعضی وقتا رو یه تست وقت خیلی زیادی میذاشتم نهایتا

درصد شیمی من بالاترین درصد کنکورم شد(۹۰).

اما چیزی که باید بش توجه کنید سال اول که کنکورم زیاد جالب نشد فقط شیمی رو یاد گرفتم و اصلا با زمانبندی تست نمیزدم که اینو تو. سال دوم اصلاح کردم ولی چون دیر اینکارو کردم انجامش برام سخت بود.پس خیلی مهمه از همون اول رو زمانبندی هم کار کنید که بعد براتون دردسر نشه

کنکوری موفق

اینو براتون گفتم که تو هیچ درس و هیچ مبحثی نگید. نمیتونم و نگید علاقه ندارم فقط کافیه خوب شروع کنید.

اما چند نکته راجع به خوندن این درس

اول اینکه مهمترین چیز اینه که شما کتاب رو کامل و ریز به ریز یاد بگیرید چیزی جا نذارید .
دوم:میرید سراغ تست،تست های ابتدایی رو با دقت کامل بزنید و نکته های تست رو یادداشت کنید و به این نکته ها مسلط شید،سوم:حالا تست زمانبندی شده بزنید،بهتون قول میدم میتونید پیشرفت کنید فقطططط تلاش کنید .

موارد کم اهمیت ولی کمک کننده افراد موفق کنکوری:

اول، ورزش صبحگاهی:

ورزش صبحگاهی به خصوص پیاده روی به نظم برنامه تون کمک زیادی می کنه از خونه و چارچوب اتاق تون خارج شین، پیاده روی کردن شما رو از کسالت بیرون می کشه و بهتون شادابی می بخشه، حتما برای یه بار هم که شده اون رو امتحان کنین.

دوم، اینستا ممنوع:

درسته در کنار همه ی فالووینگ هاتون چند پیج کنکوری رو هم دنبال می کنین، اما میزان زیانی که اینستا برای شما داره ده برابر سود اونه، کنکوری که از جزئیات روابط سلبریتیا و به اصطلاح شاخای مجازی کاملا آگاه باشه دیگه کنکوری نیست.

سوم، زمان مرده رو بشمارین:

تا به حال ساعت مطالعه تون رو شمردین و حساب کردین، از این جا به بعد زمانای از دست رفته رو بشمارین و اون رو کم کنین، با نوشتن کارای روزانه میزان و دلیل اتلاف وقت تون رو پیدا می کنین.

چهارم، اخبار بد و حواشی رو کنار بذارین:

به اخبار بد و حواشی توجه نکنین، شرایط هر چقدرم بد باشه برای همه به این شکله پس ذهن تون رو با این مسائل درگیر نکنین و تمرکزتون رو روی آینده بذارین، حساسیت ذهن تون رو نسبت به شنیدن اخبار و حواشی زندگی و کنکور کم کنین، اگه قرار باشه کنکور حذف شه و یا معدل تاثیر داده شه بازم آزمونی برای مشخص کردن دانش آموز زرنگ و ترمیم معدل قرار داده می شه نگران نباشین.

چگونه موفق شویم؟

ترس و مقایسه مانع موفقیت دانش آموزا تو کنکور و زندگی می شه:

اول، خودتون رو با بقیه مقایسه نکنین:

باطن تون رو با ظاهر بقیه مقایسه نکنین، این کار باعث افت انرژی و هدر رفتن زمان شما میشه، شما مجازین خودتون رو فقط با خودتون مقایسه کنین و سعی کنین همیشه نسبت به دیروز تون بهتر باشین، هر روز عادت جدیدی رو به برنامه تون اضافه کنین، مثلا تصمیم بگیرین از فردا صبحانه تون رو کامل بخورین، نیم ساعت ورزش کنین و یه ساعت بیشتر درس بخونین.

دوم، خودتون رو از کنکور نترسونین:

کنکور و یا هر کار مهم دیگه ای وقتی خودتون رو می ترسونین و به این فکر می کنین به خاطر اون باید شرایط سختی رو تحمل کنین حاضر به شروع کردن اون نیستین، همه ی علایق تون رو برای بعد از کنکور برنامه ریزی نکنین، این دلیل تعویق شروع  درس خوندن به شماست و وقتی بارها بدقولی می کنین و به برنامه تون عمل نمی کنین بعد از مدتی به خودتون بی اعتماد می شین و انگیزه تون رو از دست می دین، به جای موکول کردن بعضی از خوشیا به بعد از کنکور می تونین اونا رو تو برنامه ریزی هفتگی تون به عنوان پاداش بذارین، این کار حتی روحیه تون رو هم شادتر می کنه و شما قوی تر و پر انرژی تر با سختیای مسیر مقابله می کنین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *