تست زنی, شیوه مطالعه دروس, مشاوره

دروس عمومی کنکور

صحبت های آقای فرازنده رتبه برتر کنکور و مشاور کنکور گروه گاماس ۲۰ دانشجوی پزشکی تهران درباره ی نحوه مطالعه دروس عمومی کنکور بعد از عید

اهمیت مطالعه ی دروس عمومی کنکور از دیدگاه مشاور کنکور گروه گاماس ۲۰ برای کنکوری بهتر

دروس عمومی کنکور را بعد از عید چگونه مطالعه کنیم؟

دروس عمومی کنکور

ویژگی های دروس عمومی کنکور

 

 

دروس عمومی کنکور دروس فراری هستند و برای تثبیت و ته نشین شدن در حافظه نیاز به تمرین دارند گاهی دانش آموزان کنکوری متوسط مطالعه تمام دروس عمومی خود را به بعد از عید موکول میکنند چون اعتقاد دارند عمومی ها را می توان در مدت ۳ ماه جمع بندی کرد. این حرف شاید برای درسی مانند دین و زندگی و گاهی زبان جور در بیاید اما دروسی مانند عربی و ادبیات که مباحث سنگینی در خود جای می دهند نیاز به تمرین و تکرار حتی در پیش از عید دارند.

ادبیات

درس ادبیات متشکل از ۶ مبحث لغت و املا و آرایه و زبان فارسی و تاریخ ادبیات و قرابت معنایی ست. برای مرور این مباحث باید در طول روز در بازه های کوتاه اما در تعداد زیاد به آن های پرداخت برای مثال میتوانید یک ساعت ادبیات را در برنامه روزانه خود قرار بدهید .

(با توجه به تعطیلی مدارس برای موثر دانش آموزان فرصت برای این ساعت مطالعه وجود دارد در ضمن این توصیه بیشتر برای دانش آموزانی است که دروس اختصاصی خود را به حد مطلوبی رسانده اند) و این یک ساعت که ۳ تا بیست دقیقه دارد رو یک روز درمیان به ۳ مبحث اختصاص بدهید.
البته چون لغت و املا بسیار به هم نزدیک اند تقریبن یک مبحث هستند.
برای مثال میتوانید ۲۰ دقیقه تاریخ ادبیات و ۴۰ دقیقه لغت و املا در یک روز و فردای آن ۲۰ دقیقه زبان فارسی(مرور سوالات کنکور برای آن در اولویت قرار دارد)۲۰ دقیقه آرایه (که در کتاب های موضوعی ادبیات درسنامه های خوبی برای آن وجود دارد و سپس یک سری تشت آموزشی که مرور آن های باید انجام شود و در اینجا هم اولویت با تست کنکور است) .

در آخر هم قرابت که سوالات علامت دار خود را کار کنید و اگر هم تا به حال برای قرابت اقدامی نداشته اید حداقل سوالات کنکور را باید کار کنید نه تالیفی.

عربی

برای عربی کتاب های جمع بندی مانند عربی کامل انتشارات گاج و یا سایر انتشارات که تیپ مشابهی با این کتاب دارند مفید خواهند بود. در ابتدای هر مبحث درسنامه ای جامع و کاربردی که بر اساس سوالات کنکور تدوین شده در اختیار دانش آموز قرار میگیرد و سپس با تست های چینش شده ی کنکور و سنجش میتوانید هر مبحث را مرور کنید .

دینی

در مورد دینی مرور آیات و پیام آن ها و همچنین آیات اندیشه و تحقیق که فراموشی آن ها بسیار زیاد اتفاق می افتد در اولویت است . مرور کلمات کلیدی متن کتاب که در آزمون های آزمایشی هم به آن تاکید می شود از اهمیت بسیار زیادی با توجه به تیم اخیر سوالات کنکور برخوردار است.

زبان انگلیسی

برای درس زبان انگلیسی هم میتوانید با مرور بر درسنامه ها و همچنین اختصاص دادن وقت های مرده خود برای مرور لغات و تست های لغت میتوانید مرور جانعی داشته باشید.

اما آنچه که دانش آموزان را یک قدم جلوتر می اندازد!

با توجه به تاریخ امسال کنکور سراسری اکثر دانش آموزان نیمه اردیبهشت را تاریخ شروع جمع بندی خود در نظر گرفته اند. توصیه ما به این افراد این است که آزمون های خارج و داخل رشته خود را برای آن ایام باقی بگذارند و در عوض آزمون های عمومی رشته های دیگر را در طول ایام عید و یا بعد از آن شروع بکنند.درست است که شاید هنوز مباحث را نخوانده اید یا هنوز مهارت کافی را ندارید اما

مهارت تنظیم وقت با تشت زماندار به دست می آید

و در ضمن با تیم سوالات کنکور آشنا میشوید .شاید شما قبلا سوالات کنکور را به صورت پراکنده دیده باشید اما دیدن همه سوالات در یکجا متفاوت است مخصوصا که زماندار باشد.فرصت خوبی نیز خواهد بود که روش زمان نقصانی را پیاده بکنید.
بنابراین تمرین را زود تر از دوران جمع بندی شروع بکنید سعی کنید آرمون ها را سر صبح و ساعت ۸ شروع کنید تا مانند کنکور باشد اگر هم زود تر یا دیر تر از خواب برمیخیزید حداقل با ساعت مچی خود از ساعت ۸ شروع کنید
تمرین با سوالات کنکور استرس را از کمتر میکند و شمارا با فضای تست های کنکور بیشتر آشنا می کند.

آقای فرازنده دانشجوی پزشکی تهران

رتبه برتر رتبه برتر کنکور برتر کنکور تجربی دروس عمومی، مشاوره کنکور، مشاور کنکور، رتبه برتر کنکور پزشکی تهران ، دروس عمومی کنکور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *