ویژه کنکور

روش تورق سریع برای جمع بندی کنکور | گروه مشاوره گاماس 20

تورق سریع چیست؟

سلام بچه ها حالتون چطوره؟ امیدوارم که توی این روزای اخر حالتون روبراه باشه، حسابی خسته نباشین! خداقوت بهتون که تا اینجای مسیر ادامه دادین. ایشالا ک به زودی زود از این مرحله از زندگیتون هم عبور میکنین و اونو پشت سر میذارین و از شر کنکور خلاص میشین. خب امروز قراره راجع به روش تورق سریع توی این هفته پایانی باهاتون صحبت کنم.

ممکنه از خودتون بپرسید آیا هنوز وقت هست که بتونیم نتیجه رو تغییر بدیم و ورق رو برگردونیم؟

خب بچه ها همونطور که بارها گفتیم کنکور مثل یک دوی ماراتون میمونه، توی این مسابقه، مهم نیس چطوری شروع کردی برای شروع عالی بودی یا نبودی، مهم اینه که چطوری از خط پایان عبور میکنی و درواقع هرچقدر به دقایق پایانی این مسابقه نزدیک تر میشیم تلاش یه عده از دانش اموزا هم برای جبران نتیجه بیشتر میشه. و چقدر افراد زیادی بودن که تونستن توی همین دقایق آخر ورق رو برگردونن و نتیجه رو عوض کنن!

تورق سریع

روش تورق سریع چیست ؟

بچه ها به این چند آخر میگم دوران تورق سریع و دقیقا مثل اون یک ساعت مونده به امتحان نهایی هاتون میمونه که تندتند کتاب رو ورق میزدین، نکات مهمش رو میخوندین و برای خودتون یادآوریش میکردین.
دوران تورق سریع هم دقیقا مثل همون یک ساعت پایانی مونده به امتحانات نهایی هست. منتها تفاوتش اینه که اینجا بجای یک درس باید همه کتاب های ۳پایه رو یه نگاه سریع بندازین و مطالب رو برای خودتون یاداوری کنین!

خب حالا برای تورق سریع هر درس دقیقا باید چیکار کنیم؟

برای زیست وشیمی الویت شما باید مرور سریع خودِ کتاب درسی باشه. تیترها، شکل ها، جدول های مهم، کلمات کلیدی، قیدها‌، فعل ها، نکاتی که هایلایت کردین، حاشیه نویسی ها و‌‌‌… باشه.
اگه همه این کارها رو کردین و وقت اضافه اوردین که بعید میدونم، میتونین یه چندتا از تست هم از تستای مارک دارتون حل کنین‌.
برای فیزیک و ریاضی و مسائل شیمی هم باید خلاصه هاتونو اگه دارین مرور کنین، اگه هم ندارین الویت اصلی شما باید مرور فرمول ها و تیپ تست ها و روش حلشون باشه و حتما بعدش یه تعداد تست از هر مبحث برای یادآوری حل کنین.

آیا در این دوران باید همه دروس را از اول و صفر تا صد بخونم ؟

بچه ها خیلی حواستون باشه که شما فرصت اینو ندارین بخواین همه مطالب رو از صفر تا صد با آرامشِ تمام بخونین و توی مطالب ریز بشین و وسواس به خرج بدین. توی دوران تورق سریع تمرکز اصلی شما باید روی مرور مطالب مهم و روتین کنکور باشه که هرساله ازشون سوال میاد. مثلا توی زیست نوار قلب چرخه کربس و… جز مطالبی هستن که هرساله ازشون سوال میاد. درواقع شما باید هوشمندانه تورقع سریعتون رو انجام بدین.
و اما شما ۴ ۵ روز برای تورق سریعتون تایم دارین. جمعه هم که ازمونه و پنجشنبه هم که درگیر یکسری کارهای شخصیتون میشید و بعضی هاتون هم که سوالات فیزیک و شیمی کنکور ریاضی رو تحلیل میکنن و دیگه عملا تایم خاصی برای ازمون دادن توی این هفته نیس و بجاش بهتره نکاتی که تا به امروز از تحلیل ازمون هاتون یادداشت کردین رو مرور کنین به علاوه ی همون تورقع سریع درسا، و نهایتش بتونین امروز یا فردا یک ازمون بزنین.
و دراخر برای همتون ارزوی موفقیت دارم امیدوارم ازمون جمعه بهترین ازمون زندگیتون بشه و متناسب با تلاشی که داشتین بهترین نتیجه ممکنِ خودتون رو بگیرین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *