اخبار کنکور

زمان برگزاری کنکور سراسری ۹۹

سخنگوی دولت: آموزش مجازی دانش آموزان تا پایان اردیبهشت ماه ادامه دارد

زمان برگزاری کنکور سراسری ۹۹

سخنگوی دولت با بیان این که آموزش مجازی دانش آموزان تا پایان اردیبهشت ماه ادامه دارد، گفت: با توجه به وضعیت کنونی بیماری کرونا در کشور، کنکور سراسری سه هفته پس از برگزاری امتحانات نهایی مدارس برگزار می شود.

«علی ربیعی» در گفت و گو با ایرنا درباره بازگشایی مدارس و برگزاری کنکور سراسری گفت: بنای وزارت آموزش و پرورش این است که تا پایان اردیبهشت آموزش دروس تمام شود و آموزش درس های باقیمانده به روش های مجازی مانند طرح آموزشی شاد، تا پایان اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری بیان کرد: پس از اردیبهشت ماه برای برگزاری امتحانات سه هفته زمان لازم است و سه هفته پس از امتحانات هم کنکور سراسری برگزار می شود، البته این تصمیمات بر اساس شرایط فعلی که از وضعیت بیماری کرونا وجود دارد، اتخاذ شده است.

سخنگوی دولت گفت: طبیعی است که با نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، و تصمیمات ستاد ملی کرونا شرایط جدید برای تغییر در برنامه آموزشی و برگزاری امتحانات و کنکور اعلام خواهد شد.

وی تصریح کرد: اگر اصول و پروتکل های بهداشتی مصوب ابلاغی تغییر کند تصمیمات جدید نیز گرفته می شود، اما با شرایط موجود و فعلی و تداوم آن، پایان کلاس ها به صورت مجازی تا پایان اردیبهشت ماه و بعد از آن برگزاری امتحانات دانش آموزان به صورت حضوری و کنکور نیز سه هفته پس از امتحانات، برنامه ریزی و زمان بندی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *