مشاوره

مشاوره کنکور مرور برای آزمون

مشاوره کنکور مرور برای آزمون

مشاور کنکور برای آزمون و روش های مرور و جمعبندی مناسب دانشجو دندانپرشکی شهید بهشتی  مشاور کنکور گروه مشاوره گاماس۲۰

محتواهای درسی که ما در کنکور با اونها مواجه هستیم به ۳ دسته کلی تقسیم بندی میشه :

۱- دروس حافظه محور و حفظ کردنی ۲ مسئله حل کردنی ۳۔ حافظه بنیان و مفهمومی

ا۔ لغات عربی زبان، ادبیات املا تاریخ ادبیات ۲۔ مسائل ریاضی، فیزیک شیمی .ژنتیک ، ارائه ادبی ، زبان فارسی ، قواعد عربی ، شکل و تحلیل صرفی عربی ٣- دین و زندگی ، زیست شناسی، مفاهیم شیمی و فیزیک

نحوه مطالعه هر دسته

هر کدام از این سه دسته باید به نوع خاصی مطالعه و مرور بشه برای مرور دروس دسته اول بهتره با فاش برگ و جعبه لایتنر پیش بریم تا این مطالب به حافظه بلند مدت ما منتقل بشه.
برای مرور دسته دوم یعنی مطالبی که به صورت مسئله هستند. بهتره با خلاصه نویسی فرمول ها و مطالب کلی و سپس با تست زنی سوالات نشان دار و مهم و در آخر به روش بازیابی مرور صورت بگیرد .
دسته سوم که دروس حافظه بنیان و مفهومی اند نیز باید با مطالعه خلاصه نویسی هایی به روش نمودار درختی و در نهایت به روش بازیابی مرور کرد .

خلاصه نویسی به روش نمودار درختی

این روش به این صورته که یک تنه اصلی وجود داره (مثل درخت) که عنوان اصلی موضوع ماست. یکسری شاخه های کلی وجود داره که تیتر ها و عناوین کلی درس است و یک سری شاخه های فرعی وجود داره که زیر موضوعات مربوط به اون تیتر هاست و نیز زیر شاخه هایی هم هست که مطالب فرعی تر مثل فرمول ها مثال ها و… است

مرور به روش بازیابی

این روش به این صورته که شما برای مرور درسی مثل زیست بهتره به جای اینکه اون رو از اول بخونید نقاط ضعف و مباحثی که تسلط کمتری روی اونها دارید رو شناسایی کنید و روی آنها تایم بیشتری نسبت به بقیه بخش ها بزارید .
برای شناسایی نقاط ضعف و نقاطی که تسلط کامل ندارید بهتره از خودتون یک آزمون جامع از اون فصلی که میخاید مرور کنید بگیرید و بعد از اتمام زمان آزمون و بررسی اون متوجه می شید که روی کدام بخش های اون تسلط دار بد و کدام ها نیاز به بازخوانی و تست زنی مجدد داره .
شما با این روش ۱- در زمان و انرژی صرفه جویی میکنید ۲. مطمئن می شید که تسلطتون روی نقاط ضعفتون بیشتر میشه و یادگیریتون کامل تر میشه ۳- با دوباره خوانی مطالبی که مسلطید ذهن خودتون رو خسته نمی کنید و مطالب براتون جذابیتش رو از دست نمیده و این باعث میشه تمرکزتون از دست نره.
طبق منحنی های فراموشی هرچه مرور های ما بیشتر باشه یادگیری هم عمیق تره .

زمان های مرور بدین شرحه: یک روز بعد از مطالعه یک هفته بعد از مطالعه ،یک ماه ، چهار ماه ، یک سال و… با آرزوی موفقیت

 

مشاوره کنکور مرور برای آزمون ، مشاور کنکور ,مشاوره کنکور , کنکور تجربی ,کنکور ریاضی
تنظیم خواب کنکور بهتر,مشاور کنکور تجربی, مشاور کنکور ریاضی, رتبه برتر
رتبه برتر کنکور, رتبه برتر کنکور تجربی, مشاوره کنکور خواب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *