برنامه ریزی کنکور, مشاوره, مطالب انگیزشی

مشاوره کنکوری

مشاوره کنکوری درباره واقع بینی و تاثیر آن در پیشرفت در کنکور

صحبت های مشاوره کنکوری خانم دکتر رستم آبادی دانشجو پزشکی جندی شاپور اهواز

رتبه برتر کنکور تجربی و مشاور کنکور گروه مشاوره گاماس۲۰

 

مشاوره کنکوری

واقع بینی اولین قدم پیشرفت است همه ی انسان ها بنا به طبع زیاده خواهی خودخواهان آن هستند که بهترین ها را در کمترین زمان ممکن بدست آورند.
این موضوع در زمان کنکور و بین دانش آموزان کنکوری بسیار دیده میشود.

نگران نباشید همه ی ما اینگونه ایم اما باید یاد بگیریم این خصلت را کنترل کنیم. من در سال کنکور هدف های کوتاه مدت غیر واقع بینانه برای خودم معیین میکردم؛ مثلا میخواستم ساعت مطالعه ام را طی یک هفته ساعت افزایش بدهم، یا در طول یک هفته ۵۰۰۰ تست بزنم.
این اعداد برای من که دیر شروع کرده بودم باید در طی زمان بدست می آمدند اما من دنبال بهترین ها در زمان کم بود این بود که به نتیجه نمی رسیدم و دلسرد و ناامید میشدم مثلا در یک ازمون مشخص کردم ازمون بعدی ۱۰۰ تا افزایش تراز داشته باشم
اما با همان ساعت مطالعه ی قبلی. و وقتی به تراز دلخواهم نمی رسیدم بسیار از درس خواندن خسته میشدم.

این مسئله باعث می شد حتی شاید یک هفته درس را کنار بگذارم این موضوع تا اواخر پاییز ادامه داشت تا اینکه متوجه شدم همه ی کسانی که رشد تراز و ساعت مطالعه داشته اند در طی زمان و برنامه ریزی شده جلو رفته اند.

هدفگذاری معقول

از آن پس برای خودم هدف های معقول تعیین کردم و یکی به یکی به آن ها رسیدم این افزایش گام به گام شاید اولش احساس نشود اما بعد از چند ماه متوجه میشود که بله به هدفتان رسیده اید پس هدف های خیلی بزرگ و غیر معقول را کنار بگذارید و قدم به قدم جلو بروید.
مثلا اگر میخواهید ساعت مطالعه تان ۲ساعت افزایش یابد این سه ساعت رو به روزی نیم ساعت تقسیم کنید ویک الی دو هفته به خود زمان دهید. هیچ کس بهتر از خود انسان به توانایی های خود اگاه نیست، خودتان را بشناسید و طبق توانایی هایتان هدف گذاری کنید.
باور کنید که هیچ موفقیتی بدون تلاش بدست نمی آید. پس از کنکور” همه ی سختی ها فراموش میشوند، این نتیجه ی تلاش هایتان است که برای شما می ماند و یک عمر سرافرازتان میکند.

خانم رستم آبادی پزشکی جندی شاپور اهواز

مشاوره کنکوری ، مشاور کنکور ،مشاوره کنکور ، کنکور تجربی ، رتبه برتر ، رتبه برتر کنکور تجربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *