مشاوره کنکور تجربی

مشاوره کنکور تجربی ​

کنکور 1401 در پیش است و موفقیت در آن به عوامل بسیاری مانند تعیین هدف روشن، برنامه‌ریزی کنکور حساب شده، انتخاب منابع درسی معتبر، توجه به بودجه‌بندی دروس، انتخاب رشته درست و اصولی بستگی دارد. همه این موارد را می‌توان به‌خوبی مدیریت کرد و به هدف تعیین شده دست پیدا کرد. اما اگر به دنبال بهترین شیوه مدیریت این عوامل هستید، باید اهمیت مشاوره کنکور تجربی را جدی بگیرید!

انتخاب‌های ما آینده ما را می‌سازند و وقتی که برای مسیری که در آینده قرار است در پیش بگیریم، راه درس‌خواندن در رشته تجربی را انتخاب کردیم، باید یاد بگیریم که چگونه می‌توانیم به بهترین شکل ممکن به موفقیت در آن دست پیدا کنیم.

چگونه در کنکور تجربی موفق شویم؟

کنکور تجربی رقابتی است که در سال‌های اخیر داوطلبان آن بیشتر و سطح سؤالات هم به همین نسبت دشوارتر شده‌اند. اما نگران نباشید!

چیزی که اهمیت دارد این است که همه بخش‌های کنکور تجربی مشخص هستند. مثلاً زمان برگزاری کنکور، منابع و بودجه‌بندی دروس، ضرایب درسی برای انتخاب هر رشته و… در کنکور تجربی مشخص هستند. پس آنچه که رقابت کنکور را برای شما جدی می‌کند، این است که چه کسی می‌تواند بهتر با این شرایط به اهداف خود نزدیک شود. اگر به دنبال بهترین مشاوره کنکور تجربی باشید تا به شما چند مورد از رمزهای موفقیت در کنکور را بگوید، موارد زیر را نام خواهد برد:

تعیین هدف درست

لازمه موفقیت در کنکور این است که بتوانید تصویر روشنی از آینده را برای خود تصور کنید. وقتی که رؤیای درخشانی داشته باشید می‌توانید آن را به اهداف خود تبدیل کنید. داشتن هدف درست و روشن می‌تواند باعث ایجاد انگیزه برای موفقیت شما در کنکور تجربی 1401 باشد.

داشتن برنامه‌ریزی کنکور

برنامه مناسبی که با شیوه‌های یادگیری اختصاصی شما تناسب داشته باشد و بتوانید بر اساس آن از هر روز و ساعت خود برای مطالعه کنکور استفاده کنید، ضروری است.

ثبات و پیوستگی در اجرای برنامه

نظم و تعهد به برنامه‌ریزی کنکور یکی از مهم‌ترین محک‌ها و شاخص‌ها در موفقیت کنکور تجربی است. شما وقتی که به برنامه‌ریزی خود متعهد باشید در هر زمان و شرایطی سعی خواهید کرد تا به بهترین شکل ممکن آن را اجرا کنید. افرادی که نظم و پیوستگی را در مطالعه برای کنکور در پیش می‌گیرند، یک گام از سایر رقبای خود جلوتر خواهند بود.

انتخاب منابع درسی مناسب

امروزه تعداد بسیار زیادی از انواع منابع درسی در اختیار شما قرار دارند و می‌توانید برترین آن ها را برای مطالعه و موفقیت در کنکور تجربی تهیه کنید. مطالعه مستمر از روی منابع معتبر شما را برای رقابت کنکور آماده خواهد کرد.

دریافت مشاوره کنکور تجربی

عده‌ای از افراد این قابلیت و مهارت را در خود می‌بینند که برای مراحل گوناگون کنکور به دانسته‌های خود تکیه کنند. بسیاری هم ترجیح می‌دهند که از آزمون‌وخطا در این رقابت دوری کرده و از بهترین افرادی که در زمینه مشاوره کنکور تجربی فعالیت می‌کنند، یاری و مشاوره بگیرند. قطعاً کسی که خود تجربه کسب رتبه برتر کنکور را دارد بهتر می‌تواند شما را در این مسیر راهنمایی کند. برای دریافت راهنمایی‌های بیشتر، می‌توانید از مشاوره تحصیلی آنلاین رایگان بهره ببرید.

ضرورت مشاوره کنکور برای انتخاب رشته
ضرورت مشاوره کنکور برای انتخاب رشته

بهترین رشته‌های کنکور تجربی

رشته تجربی یکی از متنوع‌ترین رشته‌های کنکور سراسری است که رشته‌های دانشگاهی بسیاری را در بر می‌گیرد. برای گفتن از اینکه چه رشته‌هایی بهترین رشته‌های کنکور تجربی هستند باید ابتدا به علایق، توانایی و استعدادها، دروس هر رشته در دانشگاه و بازار کار و درآمد آن رشته توجه کنید.

به‌طورکلی رشته‌هایی همانند پزشکی، دندان‌پزشکی، داروسازی، رشته‌های پیراپزشکی، دامپزشکی و… در میان داوطلبان کنکور از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند. برای همین هم همه‌ساله رقابت برای تصاحب صندلی این رشته‌ها در دانشگاه‌ها، افراد زیادی را به شرکت در کنکور تجربی تشویق می‌کند.

اگر در انتخاب رشته درست و مناسب در میان رشته‌های محبوب گروه آزمایشی تجربی دچار تردید هستید بهتر است که از همین امروز برای دریافت مشاوره کنکور تجربی اقدام کنید.

روند کاری یک مشاوره کنکور

یک مشاوره کنکور تجربی برتر می‌تواند بهترین انتخاب برای موفقیت شما در کنکور باشد. یک مشاوره کنکور مناسب به شما کمک می‌کند تا:

 • اهداف خود را به‌درستی انتخاب کنید.
 • بهترین برنامه‌ریزی کنکور را برای شما انجام می‌دهند.
 • در انتخاب منابع درسی شما را راهنمایی می‌کنند.
 • بودجه دروس و ضرایب درسی را برای شما تشریح می‌کنند.
 • نقاط ضعف و قوت خود را بشناسید و برای پیشرفت، شما را هدایت می‌کنند.
 • اگر در اجرای برنامه‌ریزی کنکور دچار مشکل شدید، شما را به برنامه بر می‌گردانند.
 • بهترین روش‌های مطالعه، خلاصه‌نویسی، مرور و جمع‌بندی را برای کنکور سراسری تجربی به شما آموزش می‌دهند.
 • در زمان آزمون سراسری بدون استرس و مشکل در کنکور شرکت کنید.
 • حتی بعد از کنکور تجربی انتخاب رشته درست و مناسبی داشته باشید.
مشاوره-کنکور-تجربی

آینده شغلی رشته‌های تجربی

یکی از مواردی که در جلسات مشاوره کنکور تجربی حرفه‌ای برای دانش‌آموزان و داوطلبان کنکور تشریح می‌شود، آینده شغلی رشته‌های تجربی است. در ادامه به بررسی چند مورد از رشته‌های محبوب کنکور تجربی خواهیم پرداخت تا دید بهتری برای انتخاب هدف و رشته دانشگاهی خود در رشته تجربی داشته باشید.

 • رشته پزشکی

محبوب‌ترین و معروف‌ترین رشته‌های گروه تجربی، رشته پزشکی است. شما با تحصیل در این رشته و کسب مهارت‌های کافی در تخصص‌های متنوع آن خواهید توانست در مطب شخصی خود، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی دولتی و خصوصی، کلینیک‌ها و درمانگاه‌های پرشمار در سرتاسر ایران، مشغول به کار شوید.

تخصص‌هایی همچون زیبایی، گوش و حلق و بینی و همچنین پوست و مو به دلیل ماهیتی که دارند به امور پرتقاضای زیبایی پیوند خورده‌اند و بازار کار مناسب و درآمد نسبتاً بالایی دارند.

 • رشته داروسازی

رشته داروسازی هم از رشته‌های پرمتقاضی گروه تجربی است که آینده شغلی آن هم باتوجه‌به نیاز به داروسازان در داروخانه‌ها، بیمارستان‌ها، درمانگاه و… مناسب ارزیابی شده است. بازار کاری رشته داروسازی محدود به موارد گفته شده نیست و داروسازان می‌توانند در صنایع و شرکت‌های آرایشی و بهداشتی هم مشغول به کار شوند.

 • رشته دندان‌پزشکی

رشته دندان‌پزشکی از نظر درآمد بالا در میان رشته‌های گروه آزمایشی تجربی مشهور است. شما با انتخاب رشته دندان‌پزشکی می‌توانید در مطب شخصی یا درمانگاه‌ها مشغول به کار شوید. آینده شغلی این رشته هم باتوجه‌به وجود پیشرفت‌های فراوانی که در تکنیک‌های درمانی و زیبایی در این حوزه صورت‌گرفته‌اند، بسیار مطلوب ارزیابی می‌شود.

کار دندان‌پزشکی در شهرهای کوچک به‌مراتب موفق‌تر از کلان‌شهرها خواهد بود و شما آینده شغلی مناسب‌تری را در این شهرها تجربه خواهید کرد.

 • رشته پرستاری

آینده شغلی رشته پرستاری مطلوب است و شما می‌توانید با انتخاب این رشته و تحصیل در آن به‌سرعت جذب کار شده و در بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و بخش خصوصی مشغول به کار شوید.

 • رشته دامپزشکی

بازار کار و آینده شغلی رشته دامپزشکی دیگر مانند گذشته به مناطق روستایی محدود نیست و شما با تحصیل در رشته دامپزشکی می‌توانید با تأسیس کلینیک‌های دامپزشکی اقدام به انجام خدمات مربوط به حیوانات خانگی کنید. آینده شغلی این رشته هم باتوجه‌به افزایش تعداد حیوانات خانگی در بین مردم بهتر هم خواهد شد.

مشاوره کنکور تجربی رایگان

اگر شما شماره مشاوره کنکور تجربی را در اینترنت سرچ کنید با انبوهی از نتایج روبه‌رو خواهید شد. در زمان انتخاب مناسب‌ترین گروه مشاوره کنکور تجربی لازم است به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • فردی که مشاوره کنکور تجربی و یا مشاور رایگان کنکور را ارائه می‌کند باید از رتبه‌های برتر کنکور تجربی بوده و به مسیر کنکور و همچنین چالش‌های پیش رو و دغدغه‌های دانش‌آموزان تجربی آشنا باشد.
 • در زمان انتخاب مشاوره کنکور از میان افراد و گروه‌هایی انتخاب را انجام دهید که دارای سابقه موفق بوده باشند.
 • از خدمات مشاوره یکساعته رایگان کنکور استفاده کنید تا با سبک و مزایای آن ها آشنا شوید.

قیمت مشاوره کنکور تجربی

خدمات مشاوره کنکور تجربی می‌توانند باتوجه‌به تعداد جلسات، شهرت گروه مشاوره‌ای، پیگیری حضوری یا تلفنی و… دارای قیمت‌های متفاوتی باشند. ازاین‌رو باید پیش از انتخاب گروه مشاوره کنکور، بررسی‌های لازم را به‌خوبی انجام دهید. هزینه برای مشاوره کنکور تجربی، سرمایه‌گذاری برای آینده شماست!

در پایان باید بیان کنیم که موضوع مشاوره کنکور تجربی بسیار فراتر و گسترده‌تر از آن است که بتوان در اینجا در مورد آن بحث کرد اما به‌طورکلی آنچه که مسلم بوده این است که شما برای موفقیت در رقابت کنکور بعد از توکل به خداوند متعال و مطالعه منظم بهتر است که از راهنمایی و مشاوره کنکور برای داشتن انتخاب‌ها و عملکردی هوشمندانه بهره ببرید. در کانال مشاوره رایگان کنکور راهنمایی‌های بیشتری برای شما عزیزان قرار داده شده‌اند.

سؤالات متداول

موضوع مشاوره کنکور تجربی بحثی مهم است که در مورد آن سؤالات بسیاری ممکن است پیش آیند. در ادامه به چند مورد از پرتکرارترین این سؤالات پاسخ خواهیم داد.

بهترین مشاوره کنکور تجربی چگونه است؟

مشاوره کنکور تجربی به دلیل وجود رقابت تنگاتنگی که در آزمون سراسری گروه تجربی دیده می‌شود، حساس‌تر از سایر رشته‌هاست. مشاوره کنکوری مناسب است که بتواند در برنامه‌ریزی برای کنکور، انتخاب هدف و رشته موفق عمل کند و به طور حرفه‌ای روند پیشبرد برنامه دانش‌آموز کنکوری را بررسی کرده و وی را راهنمایی کند.

آیا داشتن یک مشاوره کنکور لازم است؟

همه ما ممکن است که بتوانیم با آزمون‌وخطا به تجربه‌ای دست پیدا کنیم اما کنکور عرصه ریسک و آزمون‌وخطا نیست. داشتن یک مشاور کنکور مناسب و حرفه‌ای می‌تواند شما را در این مسیر همراهی کند تا سرانجام شما بهترین عملکرد ممکن را در زمینه کنکور به نمایش بگذارید.

مشاور گروه گاماس