مشاوره, مصاحبه

مصاحبه با رتبه برتر کنکور تجربی۹۷

سیما رفیعی رتبه برتر کنکور تجربی ۹۷ | گاماس

مصاحبه با سیما رفیعی رتبه برتر کنکور تجربی ۹۷ با رتبه 227 و قبولی دندانپزشکی دانشگاه تهران در گروه مشاوره کنکور گاماس 20

سلام. میشه لطفا خودتونو معرفی کنین؟

بله. من سیما رفیعی هستم.رتبه ی ۲۲۱ کنکور ۹۷ و دانشجوی دندانپزشکی دانشگاه تهران

روش درس خوندن شما در مدت یک ماه مونده به کنکور چی بود؟

در این دوران من به روش سه روز یکبار آزمون میدادم و در کنارش تمام درس ها را هم یک دور مرور کردم

میشه راجب زمان صحیح زدن آزمون ها توضیح بدین؟

حتما. ببینید در این دوران من اول یک برنامه برای خودم مشخص کرده بودم که دقیقا قراره هر آزمونی رو توی چه تاریخی بزنم. زمان بندیم هم جوری بود که حدودا اولین آزمون از حدود یک و نیم ماه مونده به کنکور شروع بشه و آخریش هم حدودا یک هفته، ده روز مونده به کنکور تموم بشه. بین هر آزمون تا آزمون بعد هم ۳ روز وقت میگذاشتم

روش خاصی برای آزمون دادن داشتین؟

من سعی میکردم در این دوران تا جایی که ممکنه آزمونم رو در شرایطی نزدیک به شرایط کنکور برگزار کنم. یعنی حتما ساعت ۸ صبح آزمونم رو شروع کنم، تایم عمومی و اختصاصی رو حتما رعایت کنم. جواب سوالاتم رو حتما در پاسخنامه وارد کنم. مدیریت زمان را حتما کنترل کنم و این مهارت را تمرین کنم که اگر جواب سوالی در ثانیه های اول به ذهنم نرسید اون را رها کنم چون شاید الان اگه سر آزمون ها سرش وقت بزارم آخرش وقت کم نیارم اما تجربه یک بار کنکور دادن به من یاد داده بود که سر کنکور نباید خیلی سر سوال هایی که جوابشون رو نمیدونم وقت بزارم. باید رهاشون کنم و چون یه زمانی برام سیو میشه، بعد برگردم سر اونها.

درسها رو چجور مرور کردین؟

برای درس ادبیات بصورت مبحثی خوندم برای عربی هر شب تست جامع میزدم که بسیار موثر بود برای دینی همه ی درسها رو دوباره مرور کردم برای زبان هم بیشتر نکات بعضی درسها که یادم میرفت رو مرور کردم . برای ریاضی و فیزیک فرمولها و نکات مسائل رو همراه با اشکالات خودم رو مرور کردم(فصلهای حفظی فیزیک را هم دوباه خوندم) اما همه ی فصلها ی زیست رو دوباره از اول با دقت زیادی مرور کردم. برای شیمی ها قسمت های حفظیش رو دوباره مرور کردم اما با قسمت های حل کردنیش به خوندن فرمولهای اصلی و نکات مهمشون اکتفا کردم.

توصیه ای هم دارین که در آخر بخواین به بچه ها بکنین؟

ینکه در این دوران سعی کنن آرامش داشته باشن و خیلی آزمونهای سه روز یکبار رو جدی بگیرن‌ مخصوصا به نکاتی مثل مدیریت زمان، توانایی رها کردن سوالاتی که جوابشون رو نمیدونن، حفظ آرامش در مواجه با سوالای سخت یه درس و… خیلی توجه کنند. چون قطعا این موارد خیلی در غربالگری دانش آموزان در کنکور تاثیر دارند‌. در آخر برای همه ی دانش آموزان کنکوری آرزوی موفقیت میکنم. امیدورام همه به چیزی که دلشون میخواد برسن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *