شیمی

مشاوره مطالعه شیمی کنکور

مطالعه شیمی کنکور

مطالعه شیمی کنکور و نحوه موفقیت در مطالعه شیمی کنکور

توضیحات دکتر صدر محمدی مشاور کنکور گروه مشاوره گاماس۲۰ درباره موفقیت در شیمی کنکور

چگونه از شیمی ۳۰ درصدی به ۸۲درصدی برسیم؟!

مطالعه شیمی کنکور

مطالعه شیمی کنکور

چگونه از شیمی ۳۰ درصدی به ۸۲درصدی برسیم؟!

 

 

شیمی یک درس بسیار حجیم و با تنوع مطلب بسیار بالاست بشکلی که همه مدل های مطالعه در کسب توانایی برای این درس بکار برده میشوند باتوجه به این ویژگی های شیمی باید بگویم که من درسال پیش دانشگاهی تا قبل از عید معمولا شیمی را در آزمون های آزمایشی ۴۰ تا ۵۰ درصد پاسخ میدادم و این برای کسی موفقیتی که میخواستم درصد مناسبی نبود.
با مشورت و همراهی مشاورم دریافتم که باید نحوه مطالعه و سبک تست زنی ام را تغییر دهم تا آن موقع من شیمی را فقط از جزوه میخواندم و معمولا تست کمی کار میکردم.

راه حل

اما بعد از مشورت با مشاورم دریافتم که اهمیت مطالعه کتاب درسی در درس شیمی حتی ذره ای کمتر از درس زیسا نیست و باید به کلمه به کلمه کتاب مسلط شوم و حتی نباید از شکل ها و توضیحات آن ها و حتی توضیحات مربوط به شکل های حاشیه کتاب غافل شوم .

در کنار این موضوع دانستم که باید تست زنی را در این درس بیشتر مورد توجه قرار دهم همچنین نحوه مواجهه با انواع تست ها و نحوه تسلط بر مسائل و سوالات چندموردی بسیار تاثیر گذار و مهم بود بطوریکه بدون استفاده از روش های درست معمولا دراین نوع سوالات تعداد غلط ها و اتلاف وقت بالایی داشتم اما بعد از یافتن راه درست توانستم دراین مباحث به قدرت برسم و بدانم که با چه سوالی چگونه باید برخورد کرد .

این نقطه عطفی در درصد شیمی کنکور من بود تاجایی در این راه قدم برداشتم که با کمک و توصیه های ریزبینانه تر مشاورم توانستم با پیشرفت پله به پله تا روز کنکور سراسری به درصد ۸۲ رسیده و به هدف خودم دست پیدا کنم.
درصدی که حتی روزی فکرش را هم نمیکردم درصدی که در تشکیل آن پاسخگویی به تمام مسائل استوکیومتری نقشی اساسی داشت درحالیکه این مسائل مشکل و دغدغه اصلی بسیاری از دانش آموزان است و از مواجهه با این مسائل ترس دارند درحالیکه با خودشناسی درست و یافتن راه حل مناسب و شخصی برای برخورد با این سوالات به آسانی میتوان آن ها را حل کرد.

امیدوارم شماهم با یافتن راه و روش درست مطالعه این درصد درصدی مشابه و حتی بیشتر را کسب کنید.

مطالعه شیمی کنکور ، شیمی کنکور ، مشاور کنکور ، مشاوره کنکور ، گاماس۲۰ ، مطالعه شیمی ، کنکور ، کنکور تجربی ، کنکور سراسری ، نحوه مطالعه دروس ، دروس کنکور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *