معرفی رشته های پرطرفدار تجربی

رشته-های-پر-طرفدار

سوالات متداول کنکوری ها

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در ابتدای مسیر مطالعه برای کنکور، سوالات زیادی فکرتان را درگیر کرده و با اجاد استرس  در شما از شروع هرچه سریع تر جلوگیری کند.
در واقع مشکل آن جاست که با یک نگاه ساده و اجمالی به مسیر و البته آینده ای که در پس آن منتظر شما نشسته می توان این استرس را قدر زیادی کاهش داد. آگاهی از مسیر و آن چیزی که میخواهیم کمک میکند که موانع را بهتر شناخته و در نتیجه راه حل های بهتری پیدا کنیم. دانستن انتهای مسیر هم در انگیزه بخشی بی تاثیر نیست.
کنکوری ها به خصوص متقاضیان رشته تجربی سوالات زیادی درباره کنکور و مراحل تحصیل پزشکی دارند که در مقاله پیش رو به سوالات متداول کنکوری ها می‌پردازیم و به آن‌ها جواب می‌دهیم.

جمعبندی رشته تجربی و ریاضی

یادگیری مهم ترین اصل در کنکور بوده و این یادگیری میسر و تکمیل نمی شود مگر با یک جمعبندی درست و به موقع. در مطلب پیش رو به شما می‎گوییم که جمع بندی کنکور چیست و بهترین منابع جمع بندی کنکور کدامند؟ با ما همراه باشید تا روش جمع بندی کنکور را یاد بگیرید. همچنین در صورت تمایل به استفاده از مشاوره کنکور و برنامه ریزی کنکور گاماس 20 می‎توانید با شماره تلفن گاماس20 تماس بگیرید و از مشاوره کنکور استفاده کنید.

مراحل تحصیل پزشکی

انگیزه یک دانش آموز تجربی چیست؟ قبولی رشته های تاپ شامل پزشکی، داروسازی و دنداند پزشکی.  اما آیا تا به حال به میزان سختی این رشته و مراحلی که باید طی کنید تا آقا یا خانم دکتر بشوید فکر کردید؟

در این مطلب با ما همراه باشید تا بتوانید به علایق خود بهتر جهت بدهید و با انگیزه بیشتر به رشته مورد علاقتون فکر کنید و موفق بشوید.

برگه-تجصیل-پزشکی

معرفی رشته دندان پزشکی

یکی از پر طرف دار ترین رشته های مربوط به کنکور تجربی رشته دندان پزشکی است. سالانه دانش آموزان زیادی با میل به قبولی در این رشته وارد ماراتون کنکور شده و در راه رسیدن به این رویا قدم برمی دارند. انتخاب رشته مورد علاقه، بدون تاثیر از جو و محیط اطراف کار دشواری است که تنها با تکیه بر دانش صحیح و قابل اعتماد به دست می آید. برای هر دانش آموز تجربی، داشتن این آگاهی اهمیت زیادی میابد زیرا انتخاب رشته یعنی انتخاب مسیر زندگی و رشته دندان پزشکی با پشتکاری که می طلب تنها زمانی به موفقیت منجر می شود که آگاهانه و با شناخت کافی انتخاب شود.

معرفی رشته داروسازی

رشته داروسازی از مهم‌ترین رشته‌های شاخه علوم تجربی است که خیلی از داوطلبان قصد دارند به آن وارد شوند. معرفی رشته داروسازی برای داوطلبان کنکور تجربی بسیار مهم است. این رشته تئوری بسیار سنگین تری نسبت به سایر رشته ها دارد بنابراین نیازمند شناخت دقیقی از خود دانش آموز و این رشته است. علاثه و توانمندی دو ابزاری است که به کمک دانشجوی رشته دارسازی می آید و منجر به موفقیت چه در عرصه علمی و چه در بازار کار می شود.

معرفی رشته فیزیوتراپی

فیزیوتراپی با عملکرد و حرکت بدن انسان و به حداکثر رساندن پتانسیل بدنی فرد مرتبط است. به این صورت که از روش‌های فیزیکی برای ارتقاء، حفظ و بازیابی قوای جسمانی، روانی و اجتماعی با درنظرگرفتن تغییرات در وضعیت سلامتی استفاده می‌کنند. در این مطلب میخواهیم به معرفی دقیق این رشته، مدت تحصیل و دوره ، کاراموزی و تکنسین و حقوق یک فیزیوتراپ بپردازیم

معرفی رشته روانشناسی

به گفته انجمن روان‌شناسی آمریکا، در معرفی رشته روان‌شناسی، مطالعه ذهن و رفتار مهم است. مطالعه ذهن برای درک اینکه چگونه کار می‌کند و چگونه بر رفتار تأثیر می‌گذارد. روان‌شناسان و روانپزشکان برای کمک به افرادی که دارای شرایط روانی هستند همکاری می‌کنند، اما آنها کاملاً یکسان نیستند. یک روان‌شناس بیمار را از طریق روان‌درمانی درمان می‌کند و از طریق تغییر رفتار به تسکین علائم کمک می‌کند. نقش روانپزشک بیشتر بر تجویز دارو و سایر مداخلات برای مدیریت بیماری‌های روانی متمرکز است.

برگه روانشناسی

معرفی رشته مامایی

یکی از رشته‌های پرطرف‌دار برای بانوان در رشتة تجربی و علوم پزشکی، رشتة مامایی است. نقش اصلی و وظیفه‌ای که یک ماما دارد در ارتباط با مادر و کودک است. در واقع وظایف یک ماما شامل مشاوره‌های قبل ازدواج و بعد ازدواج، مراقبت از نوزاد در دوران بارداری، انواع زایمان‌های طبیعی و سزارین، همچنین مراقبت‌های بعد از زایمان از مادر و کودک و… می‌شوند. در ادامة این مقاله به طور کامل به معرفی رشته مامایی، شرایط قبولی، حقوق رشته مامایی، کنکور مامایی، طرح مامایی، بازار کار آن و… می‌پردازیم.

معرفی رشته فوریت های پزشکی

رشته فوریت پزشکی یا فوریت‌های پزشکی از جمله رشته‌های گروه علوم تجربی بوده که در سال‌های اخیر بیشتر مورد توجه قرار گرفته است و به دلیل اینکه اخیرا بیشتر مطرح شده است، سوالات زیادی در مورد آن برای داوطلبان علاقه‌مند به انتخاب این رشته وجود دارد. در این مقاله می‌خواهیم به معرفی رشته فوریت پزشکی پرداخته و درباره رشته ارژانس، گرایش های آن و شرایط این رشته صحبت کنیم.

معرفی رشته پرستاری

رشته پرستاری مورد توجه و علاقه بسیاری از داوطلبن رشته تجربی است و نیازمند کسب جنبه های متفاوتی از علم و مهارت است.

در ای  مطلب به معرفی این رشته، دروس آن، رتبه مورد نیاز قبولی و دوران طرح و درآمد آن میپردازیم.