اخبار کنکور

نحوه ترمیم معدل پشت کنکوری‌ها

نحوه ترمیم معدل پشت کنکوری‌ها

آیا پشت کنکوری ها می توانند معدل خود را ترمیم نمایند؟

آیا پشت کنکوری ها می توانند معدل خود را ترمیم نمایند؟

رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش، در بیست و پنجمین روز تیر ماه سال 1401، در خصوص شیوه و شرایط ترمیم معدل داوطلبان کنکور توضیحاتی ارائه نمود. محسن زارعی در گفت ‌و گویی در این بین اظهار نمود: بر طبق مصوبه ی شورای عالی آموزش ‌و پرورش، دانش‌آموزان خواهند توانست یک مرتبه درخواست ترمیم نمره امتحانات نهایی را داشته باشند.

او ادامه داد:

ترمیم معدل

داوطلبان درخواست خود را به منطقه ارائه کرده و بعد از تایید کمیسیون خاص منطقه، خواهند توانست به منظور ترمیم اقدام و در ایام برگزاری امتحانات خرداد، شهریور یا دی ماه و همزمان با دیگر دانش‌آموزان در امتحانات شرکت نمایند. زارعی با اشاره به تغییرات کنکوری در صورت ابلاغ مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، اظهار نمود که این مصوبه کماکان اجرا می گردد‌، اما این شرایط مربوط به پیش از ابلاغ و اجرای قطعی مصوبه کنکوری مذکور بوده و امکان دارد نیاز به بازنگری داشته باشد که در صورت لزوم آن را انجام می دهیم.

ترمیم معدل پشت کنکوری ها

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور هم در اول روز اولین ماه سال جاری درباره ی ترمیم نمرات داوطلبان کنکور گفته بود اینکه فرد نیاز دارد ترمیم نمره داشته باشد، از مسائلی می باشد که در این زمینه مطرح می باشد. درباره ی ترمیم معدل برای پشت کنکوری‌ها باید گفت که اگر مصوبه ابلاغ گشت، بلافاصله شورای سنجش و پذیرش تشکیل جلسه می دهد و سیاست‌های کنکور ۱۴۰۲ را تعیین خواهد کرد.

این در حالی می باشد که سازمان سنجش آموزش کشور دو روز قبل و در روز بیست و دوم تیرماه با صدور اطلاعیه‌ای اعلام نمود که آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ بر مبنای قانون سنجش و پذیرش دانشجو در مراکز آموزش عالی کشور و دانشگاه ها مصوب سال ۱۳۹۲ مجلس شورای اسلامی، مثل آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ برگزار می ‌گردد و اگر ابلاغ هر نوع قانون یا مصوبه جدید، تغییرات به منظور آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ و به بعد اعمال می گردد.

بیشتر بخوانید  تاثیر ۶۰ درصدی معدل در کنکور ۱۴۰۳

 

بازگشت بە لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.