نماد سایت مشاوره کنکور گاماس 20

کنکور سال دوم

کنکور سال دوم چطوریه و بهتره چطوری سال دوم برای کنکور مطالعه کنیم؟ کنکور سال دوم و اهمیت نکات مطالعاتی در آن

دکتر خودسیانی ، مشاور کنکور گاماس۲۰ و رتبه برتر کنکور تجربی دانشجو پزشکی اصفهان

 

کنکور سال دوم

بچه هایی که قراره برای سال دوم در کنکور سراسری شرکت کنن و در واقع پشت کنکوری ها  به دو دسته تقسیم میشن.

گروه اول بچه ها هستند که بعد کنکور یا بعد نتایج اولیه میدونن سال دومین

گروه دوم بچه هایی هستن که بعد نتایج نهایی و مردود شدن باید برای سال دوم شروع به خوندن کنن

این طبیعیه که کار گروه دوم سخت تره چون زمان ریکاوریشون کمتره و انتظار سال دومم نداشتن.
هر دو گروه برای شروع نیاز به انگیزه و روحیه ی قوی دارن و بعد ازون نیاز به حمایت و پشتیبانی همه جانبه از طرف خانواده.  دانش آموزی که قراره سال دوم کنکور بده باید به خودباوری و یقینی برسه که این اعتماد را به خودش داشته باشه که امسال میتونه بهترین نتیجه رو بگیره.
به دانش آموزایه سال دوم پیشنهاد میشه ساعت مطالعشونو از ساعتایه کم (حدود ۴ ساعت) شروع کنن و این زمان را تا دو الی سه هفته بیشتر (حدود ۱۰ تا ۱۲) کنن و همین ساعت را به صورت ثابت حفظ کنن.
پیشنهاد میشه در آزمون های آزمایشی هم شرکت کنید تا بعد یک مدت نتیجه ی خوندن و تلاشتونو ببینید و اگه پیشرفتی ندیدید به فکر تغییر روش یا اصلاح روشتون باشید.

سال دومی ها ممکنه امسال بعضی وقتا احساس خستگی و بی حوصلگی کنن ولی باید برای این روزا هم خودشونو آماده کنن و حداقل زمان مطالعه برای خودشون تعیین کنن.

پیشنهاد بعدیه من به سال دومی ها اینه که در هفته دو تا سه جلسه کلاس های ورزشی یا هنری برن تا زمانشون یکم محدود شه و قدر زمان را بیشتر بدونن و فرصت برای تنبلی هم کم شه.

امسال از خانواده ها هم میخوام که وقتی فرزندشون در جمع خانواده اومد کمتر درباره ی درس و کنکور باش صحبت کنن و کمتر فشار بیارن به فرزندشون چون اونا خودشون به اندازه ی کافی استرس دارن و فشار هست روشون. سعی کنن خیلی صمیمی برخورد کنن با فرزندشون تا اونا هم هروقت مشکلی داشتند و نیاز به حمایت داشتن با شما در میون بذارن. مهم ترین نکته هم اینه که سال دومی ها باید اشتباهات سال اول خودشونو اصلاح کنن و ازونا درس بگیرن اگه منتظر نتیجه ی متفاوتن و با توجه به شرایطی که برای کنکور سال دیگه گفته شده بدونن اگه با تمام وجودشون تلاش کنن حتما خدا جواب تلاششونو میده و به چیزی ک میخوان میرسن.

برای همه آرزوی موفقیت و سربلندی دارم. مهرزاد خودسیانی. پزشکی اصفهان

کنکور تجربی ، کنکور سراسری ، کنکور ریاضی ، مشاور کنکور ، مشاوره کنکور ، گاماس ۲۰ ، کنکور سال دوم

خروج از نسخه موبایل