برنامه ریزی کنکور

کلاس کنکور

کلاس کنکور چقدر اهمیت دارد؟ کلاس کنکور برویم؟؟

دکتر ابوترابی پزشکی مشهد مشاور کنکور گروه مشاوره گاماس۲۰

 

 

یکی از سوالاتی که این روز ها اکثر کنکوری ها را درگیر کرده است بحث کلاس های کنکور است.

مشکل اصلی بسیاری از بچه های پیش دانشگاهی درگیر شدن در حواشی کلاس های کنکور است و این تفکر که هرچه کلاس بیشتری بروند نتیجه بهتری می گیرند که کاملا اشتباه است و در بسیاری موارد این نکته را دیر متوجه می شوند.

در درجه اول باید به این نکته توجه داشت که کلاس به تنهایی هیچ فایده ای نداشته و باید زمان زیاد و کافی برای مطالعه مباحث تدریس شده وجود داشته باشد اگرنه هیچ فایده ای ندارد. طبق برنامه ریزی روزانه خود در تابستان حداقل ۷ ساعت مطالعه و بعد از شروع مدارس تا نیمه دوم ۶ ساعت و پس از آن به صورت تدریجی تا ۱۲ ساعت مطالعه الزامی است.

با توجه به این ساعت مطالعه ضروری و لازم تایم کلاس های خود را بسنجید و اجازه ندهید از این زمان کاسته شود. برای حداکثر ۴ درس ضعیف تر خود در دروس اختصاصی و عمومی کلاس کنکور مناسب طبق شرایطی که در ذیل عرض می شود شرکت کنید ولی بیشتر از این باعث گرفتن وقت شما و عدم مطالعه کافی می شود.
کلاسی که ثبت نام می کنید با شناخت کافی از استاد مربوطه و تحقیق زیاد باشد. جو دانش آموزان کلاس حتی الامکان سطح تحصیلی بالایی داشته باشد. لازمه حواشی و وقت های هدر رفته در کلاس در کمترین حد ممکن باشد. مسیر رفت و آمد خیلی زمان بری نداشته باشد. درس هر روز حتما همان روز مطالعه شود. پیش خوانی درسی که قرار است تدریس شود هم باعث افزایش یاد گیری هم تمرکز و همچنین اعتماد به نفس میشود.

حتی الامکان با بچه های کلاس درباره میزان مطالعه و تراز و رتبه بحث نشود چون تنها باعث افزایش استرس و یا از طرفی بیخیال شدن و تنبلی می شود. قبل از رفتن به کلاس هیچ فصلی را حذف نکنید حتی در دروس ریاضی و فیزیک و حتما همه مباحث را کامل شرکت کرده و تست بزنید و در آزمون خود را بسنجید و عید به بعد با توجه به نتیجه آزمون ها درصورت عدم توانایی فهم آن فصل جهت حذف یا بازخوانی آن مبحث با مشاور خود مشورت کنید.

رتبه برتر کنکور , کنکور تجربی , کنکور سراسری , مشاور کنکور , مشاوره کنکور ، کلاس کنکور

1 فکر در مورد “ کلاس کنکور

  1. ارمین گفت:

    باتشکر از راهنمایی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *