برنامه ریزی کنکور

کنکور و خانواده

کنکور و خانواده و تاثیر آن ب موفقیت دانش آمور. کنکور و خانواده جه تاثیری بر روان دانش آموز کنکوری دارد ؟

دکتر کر دانشجو پزشکی بابل رتبه برتر کنکور تجربی و مشاور کنکور گروه مشاوره گاماس۲۰

 

کنکور و خانواده

با سلام خدمت والدین گرامی , همانطور که مستحضریددر زمان کنکور فرزندتان ممکن است دچار یکسری فشارهای روانی  (یا همان استرس ) شود .
اما مسلما نقش شما عزیزان در کنترل این استرس بسیار مهم و حیاتی خواهد بود .

حال وظیفه شما در قبال فرزندتان در این برهه زمانی خاص چیست ؟

نکته اول و البته مهمی که باید دقت کنید این است که بدانید و بپذیرید که فرزندتان برای تحقق آرمانشهر شما چشم به جهان نگشوده و هر شخص دارای یک سری علائق و سلائق خاص خود است که وی را از سایرین تمییز میدهد.
پس بهتر است که راهنمایی و هدایت دلسوزانه ی فرزند را جایگزین اجبار بر او نمایید .

اما چگونه ؟

شما میبایست با توجه به وظیفه و بر اساس تجربه خود و با نشان دادن مزایا و معایب مسیر های گوناگون روی را در امر تصمیم گیری یاری کنید اما برایش تصمیم نگیرید و بگذارید تصمیم گیرنده نهایی خودشان باشند.

-نکته بعدی , عدم مقایسه فرزندتان با سایر افراد است.

توجه داشته باشید که فرزند خود را با بقیه مقایسه نکنید و او را نسبت به پیشینه خودش بسنجید و ببینید که رفتارش، نمراتش، ترازهایش نسبت به قبل تغییر کرده یا خیر ؟ اگر بهتر شده بود به این معناست که کاری که در حال انجام آن است صحیح بوده اما اگر درجا زد یا نسبت به قبل ضعیف تر عمل کرد فقط علت را از او پرس و جو کنید و فرصت بدهید تا جبران کند .
در این شرایط اگر شما با او رفتار تند داشته باشید نه تنها گره باز نمیشود بلکه ممکن است کور تر هم شود و در مرحله آخر، اگر این در جا زدن ها ادامه پیدا کرد و دست به کار شوید !

منظور من این نیست که تنبیه کنید بلکه با هم فکری فرزندتان سعی کنید تا مشکل را ریشه یابی کنید و اگر هم احساس میکنید برای حل مشکل به متخصص کار نیاز دارید و از مراجعه به وی دریغ نورزید!

اگر شما فرزندتان را با دیگران قیاس کنید علاوه بر استرس و فشار روانی که به او وارد می آورید راز وی یک شخصیت وابسته می سازید حال آنکه شما اصلا چنین حالتی را نمی پسندید . پس از شما عاجزانه در خواست می کنم که موارد گفته شده را مد نظر داشته باشید تا فرزندتان با همراهی شما به نتیجه مطلوب خود دست یابد .

شما باید در هنگام راهنمایی با توجه به تجربه بالای خود او را از عواقب احتمالی هر یک از مسیر ها آگاه سازید و با طرح مثال های عینی به وی بینش ببخشید تا بتواند به درستی تصمیم بگیرد . در پایان از شما عزیزان تقاضا دارم تا با رعایت مسائل فوق شاهد موفقیت فرزندتان باشید.

به امید موفقیت روز افزون تک تک فرزندان سرزمینم

متن انگیزشی ,متن انگیزشی کنکور, انگیزشی کنکور ,انگیزه ,رتبه برتر, رتبه برتر کنکور ,برتر کنکور ,دانشجو پزشکی , کنکور و خانواده

 

بازگشت بە لیست

2 فکر در مورد “ کنکور و خانواده

 1. akram گفت:

  اگر فرزندمون خیلی بیخیال باشد چجوری انگیزه براش ایجاد کنیم که هم بیخیال تر نشه هم استرس بهش وارد نکنیم .
  اگر امکانش هست بهم کمک کنید

  1. مشاور گروه گاماس 20 گفت:

   سلام و احترام
   هیچ چیز مثل حمایت و انگیزه های خانواده در این مسیر موثر نیست ولی قبل از هر چیز خواسه واقعی و هدف گذاری میتونه موثر باشه. با فرزندتون درباره هدف واقعیش صحبت کنید و توجیه کنید که چرا باید برای آینده تحصیلیش تلاش کنه. کمک گرفتن از یک مشاور خوب هم میتونه در این زمینه کمک کننده باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.