زیست شناسی, مشاوره

مشاوره کنکور خواندن زیست

مشاوره کنکور خواندن زیست کنکور 

مشاور کنکور مهیار ضیا الملکی دانشجو داروسازی تبریز

مشاور کنکور گروه مشاوره گاماس ۲۰ در مورد روش خواندن زیست

مشاوره کنکور خواندن زیست

 

 

روش خواندن زیست

سه اصل روش خواندن زیست این سه اصل عبارت اند از:

الف) عمیق خواندن ب) مفهومی خواندن ج) ترکیبی خواندن

عمیق خواندن زیست: خیلی ها و حتی آنهایی که ادعا میکنند بهترین مشاور هستند تفاوت بین مفهومی خواندن ” و “عمیق خواندن را بلد نیستند. بگذارید با یک مثال از کتاب درسی موضوع را برایتان روشن کنم.

مثلا در فصل ۵ سال دوم در مورد حشرات میخوانیم که به سیستم تنفسی حشرات از تعدادی لوله های درونی به نام نای تشکیل شده است شاخه های تای در سراسر بدن مناسب هستند تبادل گازهای تنفسی از این انشعابات با سلولهای بدن به طور مستقیم و بدون نیاز به همکاری دستگاه گردش مواد صورت میگیردر خب بیایید با هم این قسمت از کتاب درسی را از لحاظ عقین خواندن بررسی کنیم. ببینید بچه ها دانش آموزان تجربی باید وقتی با چنین متن های پر ملاطی در کتاب درسی مواجه میشند باید خیلی عمین آن را مطالعه کنند.

حالا اینکه گفتم یعنی چه؟ ببینید در متن کتاب اشاره شده تعدادی اوله برونی یعنی دانش آموز دقیقا باید با تفکر طراح سوال به متن کتاب درسی نگاه کند ممکن است طراح بیاید و به جای واژه درونی واژه بیرونی را قرار دهد. بنابراین کسی که متن را به دقت نخوانده در چنین تله هایی خواهد افتاد یا مثلا گفته لوله ها… دقت کنید حتی شما باید دقیقا به این ها نیز توجه داشته باشید ممکن است طراح بیاید و به جای لوله ها بگوید یک اوله برونی” شاید در ابتدا برای شما این روند مسخره و یا حتی خسته کننده باشد اما شما اگر میخواهید نتیجه بگیرید باید چنین دید را نسبت به درس زیست شناسی به یک روند تبدیل کنید همچنین در عبارت بالا توجه به واژه های نای ” – در سراسر بدن به طور مستقیم” و نیز بدون نیاز به همکاری دستگاه گردش مواد بسیار بسیار مهم هست.

خب حالا مفهومی خواندن زیست یعنی چه؟

شاید طراح سوال بیاید و در رابطه با این مطلب تستی طراحی کند که یکی از گزینه های آن این باشد. در ملخ هموگلوبین کاز اکسیژن را به ماهیجه های عقبی میرساند کسی که عمیقا درس را خوانده باشد متوجه میشود که این گزینه غلطی است. چرا که گفته هموگلوبین اکسیژن را حمل میکند. در حالی که گفتیم سیستم گردش مواد دخالتی در تنفس جانور ندارد بنابراین…. شما با اجرای این مرحه اصل دوم را نیز پشت سر گذاشته اید.

حالا میرسیم به اصل سوم اصل سوم ترکیبی خواندن است.

ترکیبی خواندن زیست:

شما که واژه “حشرات را شنیده اید باید تمامی نکات ترکیبی آن را هم کار کنید اععم از داشتن گردش خون باز + فراوان ترین و موفق ترین جانوران در طول تاریخ زمین+دفع اوریک اسید و… با رعایت این سه اصل و البته مرور های متوالی میتوان یک صدر فوق العاده بالا کسب کرد

مشاور کنکور برتر ، مشاوره مطالعه کنکور ، مطالعه کنکور ، مشاوره کنکور ، مشاور کنکور ، زیست کنکور, مشاوره زیست کنکور, نحوه مطالعه زیست کنکور ,, رتبه برتر کنکور , قبولی کنکور , قبولی برتر کنکور , برتر کنکور,مشاوره کنکور خواندن زیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *