تست زنی, شیوه مطالعه دروس, مشاوره

تست زنی کنکور آموزشی

تست زنی کنکور آموزشی و مشاوره درباره نحوه مطالعه و تست زنی بهتر

اهمیت تست زنی آموزشی و روش آن

مشاوره کنکور تست زنی کنکور

مشاور کنکور خانم دکتر اسلامی دانشجو دندانپزشکی شهید بهشتی

رتبه برتر کنکور تجربی و مشاور  کنکور گروه گاماس۲۰

تست زنی کنکور آموزشی

تست زنی کنکور آموزشی

روش تست زنی آزمونی (سنجشی)

این روش همون طور که از اسمش پیداست به این صورته که شما باید تمام کار ها و تکنیک هایی که قراره سر جلسه انجام بدید در خونه انجام بدید برخی از این تکنیک ها عبارتند از: دو مرحله ای آزمون دادن.

این تکنیک رو با مثال براتون توضیح میدم. فرض کنید که مثلا برای ریاضی شما یک مجموعه ۱۰ سوالی دارید و باید در ۱۵ دقیقه به اونا پاسخ بدید و در نهایت درصد گیری کنید .
شما باید تایمتون رو به دو قسمت تقسیم کنید مثلا بگید که تایم شما به دو بخش ۱۰ دقیقه و ۵ دقیقه تقسیم میشه و بگید شم سوالاتتون رو یکبار تا آخر پیش میرید تا دقیقه ۱۰ و از دقیقه ۱۰ به بعد ۵ دقیقه باقیمانده رو پخش میکنید روی باقی سوالات و سوالاتی رو که نشانه گذاری گردید و در بار اول پاسخگویی به اونها براتون سخت بوده یا شک داشتید و … رو حل میکنید
یعنی شما در پایان دقیقه ۱۰ باید همه سوالات رو حد اقل یکبار خونده باشید و سوالات باید یا پاسخ داده شده باشند یا اینکه در کنار سوال نشانه گذاری شده باشه .

تیپ بندی سوالات

سوالات وقت گیر و  سوالاتی که در تایمی خارج از تایم استاندارد و متعارف حل میشه شما باید کنار این تست ها علامت )yوقت گیر بزارید و از اون تست عبور کنید و در دور اول تایم رو ی اون تست نزارید .
سوالاتی که اونها رو به طور کلی بلد نیستید شما در کنار این دسته از سوالات علامت بزارید و از اون هم عبور کنید

سوالات فراموشی

بسوالاتی که روش حل اونها فراموش شده ولی فکر میکنیم که اگر تایم بزاریم و روشون فکر کنیم میتونیم اونها رو حل کنیم این سوالات رو با نشانه گذاری میکنیم م سوالات شک داره این سوالت رو با علامت گذاری کنید و از این دسته هم عبور کنید

سوالاتی که یادگیری ناقص داشتید .

مثلا یه سوالی رو تا مرحله ۲ روند حل سوال میتونید حل کنید و از اون به بعد رو نمیتونید حل کنید . در ابتدای تست زنی ممکنه شما نتونید تیپ این تست ها رو به درستی تشخیص بدید مثلا سوال رو شروع به حل میکنید ولی وسط حل سوال متوجه می شوید که این سوال وقت گیر محسوب میشه شما وقتی متوجه وقت گیر بودن سوال شدید در همون لحظه سوال رو رها کنید و در کنار اون علامت و ستاره بزارید که مجددا در دور دوم روی این سوال برگردید .

در دور اول باید سوالاتی که جز تست های متعارف محسوب میشه رو پاسخ بدید و این تیپ تست های نام برده رو برای خودتون مشخص کنید. بعد از نور اول تست زنی مرحله دوم شروع میشه که شما باید تو این تایم باقی مانده برگردید روی اون سوالات نشانه دار الویت مراجعه اول با سوالات وقت گیر نیمه حل شده و اون رو تموم میکنید و بعد برید سراغ سوالات وقت گیر بعد سوالات فراموشی.

شک دار ها

عزیزان شک دار ها رو نزنید و شک دار نزین رو از تست زنی های خونه تمرین کنید . حالا تایم ۱۵ دقیقه ای شما به اتمام رسیده حالا باید برگردید درصد گیری کنید و پاسخنامه رو تست به تست تحلیل کنید. در تحلیل تست های فراموش شده باید ریشه یابی کنیم که چرا اون سوال رو فراموش کردید و دنبال پاسخ و راه حل باشیم و همینطور ریشه یابی برای سوالات غلط و نزده یادگیری ناقص و بلد نبوده رو انجام بدید نکته مهمی که هم در تست زنی آموزشی و هم در تست زنی آزمونی باید رعایت بشه اینه که شما باید سوالاتی رو برای خودتون مشخص کنید تحت عنوان سوالات خیلی مهم .

ینی وقتی به این سوالات پاسخ میدید میتونید که میتونید مجموعه زیادی از نکات و مفاهیم مختلف و با فرمول های مختلف رو گرد هم آورده و از این طریق میتونید خیلی به پیشرفت خودتون کمک کنید پس این نوع سوالات رو مشخص کنید و علامت گذاری کنید تا در دورهای بعدی این تست ها رو مرور کنید و نکته بعد اینه که حتما سوالات غلط پاسخ داده رو علامت گذاری کنید و در دور های بعد دوباره روی این سوالات وقت بزارید

تست زنی کنکور آموزشی ، مشاوره مطالعه کنکور ۹۹ ، مطالعه کنکور ، مشاوره کنکور ، مشاور کنکور ، انگیزشی کنکور, مشاوره کنکور, مشاور کنکور, نحوه مطالعه کنکور , مشاوره کنکور , رتبه برتر کنکور , قبولی کنکور , قبولی برتر کنکور , برتر کنکور

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *