اخبار کنکور

زمان اعلام نتایج کنکور 1401

زمان اعلام نتایج کنکور 1401

نتایج کنکور ۱۴۰۱:

نتایج کنکور سراسری در طی دو مرحله ی اولیه و آخر به وسیله ی سایت sanjesh.org اعلام می گردد. کسانی که در کنکور سراسری شرکت نمودند، هنگام اعلام نتایج کنکور ۱۴۰۱ با داشتن اطلاعات ثبت نامی خود خواهند توانست نسبت به مشاهده جواب خود اقدام کنید. هنگام اعلام نتایج اولیه کنکور در اواسط مرداد ماه است.

نتایج کنکور ۱۴۰۱

کنکور ۱۴۰۱، در ۵ گروه آزمایشی علوم انسانی، علوم ریاضی، علوم تجربی، هنر و زبان در چهار روز پیاپی برگزار شد. نتایج این آزمون برای همه ی گروه های آزمایشی طی دو مرحله گوناگون تحت عنوان پاسخ اولیه و جواب نهایی به صورت اینترنتی و به کمک سایت سنجش منتشر می شود.

نتیجه ی کنکور سراسری

به طور معمول، هنگام اعلام نتایج اولیه کنکور ۱۴۰۱ در دهه ی اول مرداد ماه در نظر گرفته خواهد شد. کارنامه ای که در این تاریخ انتشار می یابد، حاوی اطلاعات ثبت نامی، درصد دروس امتحانی و رتبه و تراز اکتسابی داوطلب است. هر داوطلب بعد از بررسی کارنامه کنکور سراسری خود وارد مرحله دوم که مرحله سرنوشت ساز انتخاب رشته کنکور سراسری است، می گردد. بعد از پایان یافتن این مرحله، داوطلبان شاهد اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری خواهند بود که به طور معمول در شهریور یا اوایل مهر ماه شکل می گیرد.

زمان اعلام نتایج اولیه کنکور ۱۴۰۱:

به طور معمول یک ماه بعد از برگزاری کنکور سراسری یعنی مرداد ماه، همه ی داوطلبانی که در این آزمون ثبت نام نمودند، می توانند با مراجعه به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org و وارد نمودن اطلاعات خواسته شده، کارنامه اولیه کنکور سراسری خود را دریافت کنید. هنگام اعلام نتایج اولیه کنکور ۱۴۰۱ به طور معمول در مرداد ماه صورت می گیرد. داوطلبان خواهند توانست در زمان اعلام نتایج اولیه ی کنکور ۱۴۰۱ با مراجعه به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org از نتیجه خود اطلاع یابید.

  • زمان اعلام نتایج اولیه کنکور ۱۴۰۱هنگام اعلام نتایج اولیه کنکور ۱۴۰۱، در اواسط مرداد ماه اعلام می گردد. 

کسانی که در آزمون رقابتی دانشگاه های سراسری شرکت نمودند، باید انتظار دریافت اعلام نتایج اولیه کنکور ۱۴۰۱ باشند.

زمان اعلام نتایج نهایی کنکور ۱۴۰۱:

زمان اعلام نتایج نهایی کنکور ۱۴۰۱

آن دسته از کسانی که بر اساس نتایج اولیه کنکور ۱۴۰۱، مجاز به انتخاب رشته در یکی از دوره های سراسری (روزانه)، نوبت دوم (شبانه)، پردیس خودگردان، پیام نور، غیر انتفاعی و مجازی گردند، اگر که تا پایان مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری، اقدام به تکمیل فرم انتخاب رشته اینترنتی کردید، اکنون منتظر مرحله اعلام نتایج نهایی این ماراتن می باشند تا از نتیجه قبولی یا عدم قبولی خود در کد رشته محل های انتخابی اطلاع یابید. سازمان سنجش بعد از بررسی فرم انتخاب رشته همه ی داوطلبان، نتایج این آزمون را در سایت خود به نشانی sanjesh.org منتشر می نماید. نتایج نهایی یا نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری، به طور معمول تا اوایل مهر ماه به داوطلبان اطلاع رسانی می شود.

  • زمان اعلام نتایج نهایی کنکور ۱۴۰۱ در نیمه دوم شهریور ماه است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *