مصاحبه

فاطمه قربانی دانشجوی پزشکی شهرکرد

فاطمه قربانی
رتبه ۲۹۰۰ منطقه۳
دانشجوی پزشکی شهرکرد
با توجه به سنگین شدن رقابت در کنکور سراسری بین رشته های پرمتقاضی مثل پزشکی ، ورود به این رشته خیلی سخت شده است ، به طوری که هر سال داوطلبهای زیادی هستند که برای چندین سال پیاپی در کنکور پزشکی شرکت می کنند اما موفق به قبولی در رشته پزشکی نمیشوند.
براساس تغییراتی که در کنکور سراسری ۱۴۰۲ به وجود آمده، مثل تاثیر قطعی معدل، حذف زیرگروه ها، حذف دروس عمومی و… خیلی از داوطلبها دچار سردرگمی شدند و نمی دانند که چه زمانی به چه نحوی می توانند در کنکور پزشکی شرکت کنند و چه کار کنند که در این آزمون قبول بشوند.
برای قبولی در رشته پزشکی لازم است تا حتما در کنکور سراسری و گروه آزمایشی علوم تجربی شرکت کنید .از طرفی با داشتن یک برنامه ریزی اصولی و تهیه بهترین منابع کنکور برای قبولی در رشته پزشکی تلاش کنید. یکی از راه های دیگر، ورود به رشته پزشکی از طریق ثبت نام در آزمون لیسانس به پزشکی ست که آن هم شرایط خاص خود را دارد. درآمد و جایگاه شغلی و اجتماعی پزشکان باعث شده تا هرساله داوطلبای زیادی تمایل به ادامه تحصیل در این رشته داشته باشند. اما محدود بودن ظرفیت پزشکی در دانشگاه ها و تقاضای بالا برای ادامه تحصیل در این رشته باعث به وجود امدن یک رقابت سنگین بین داوطلبان علاقمند به رشته پزشکی شده است.
استفاده از کتاب های کمک آموزشی در کنار منابع کنکور سراسری باعث میشود، نکات ریز و مهم و همینطور نحوه طراحی سوالات کنکور آشنا شوید و آمادگی بالاتری برای آزمون کنکور سراسری به دست بیاورید.
تمام افرادی که تصمیم دارند در کنکور شرکت کنند، قطعا از تاثیری که برنامه ریزی درست و اصولی روی نتیجه این آزمون دارد، مطلع هستند. برنامه ریزی، یک موضوع کاملا فردیست و امکان ندارد که دو داوطلب برنامه یکسان و بازدهی برابر داشته باشند. به خاطر تفاوت در نحوه یادگیری، هوش، استعداد و میزان تسلط در هر درس اگه برای داوطلبان متقاضی این آزمون، برنامه یکسانی در نظر گرفته شود قطعا در اجرای ان و بازدهی با مشکل مواجه میشوند.
علاوه بر برنامه ریزی اصولی ، شرکت کردن در آزمونهای آزمایشی باعث میشود که در طول سال چندین بار خود را در شرایطی مشابه شرایط کنکور سراسری قرار دهید و سطح اطلاعات علمی خود را در مقایسه با داوطلبهای دیگر بسنجید و بتوانید نقاط ضعف خود را در طی سال برطرف کرده و به هدف خودتان که قبولی در کنکور پزشکی ست دست یابید.برای رسیدن به نتیجه دلخواه و تسلط بهتر روی مباحث، لازم است در کنار کتاب درسی حتما ازیک منبع کمک آموزشی و تستی هم استفاده کنید.در انتخاب منبع کمک آموزشی برای هر درس، به این نکته توجه داشته باشید، منابعی بهترین هستند که برای شما قابل فهم بوده و زمانی که شروع به مطالعه ان کتاب می کنید، شاهد پیشرفت در سطح علمی و آزمون های آزمایشی تان باشید.
تست زنی می تواند در حکم تمرین برای قبولی و آمادگی عمل کند. علاوه بر این، تمرین و تکرار تست ها سبب می شود تا شما سوالات را به طور مکرر مشاهده نموده و در زمان کنکور سریع تر به آن ها پاسخ دهید.به یاد داشته باشید که عادت های شما دلیل موفقیت و شکست هایتان هستند پس اگر هنوز موفق نشده اید به هدفتان برسید ، عادت های خود را تغییر دهید.
مشاوران گاماس20 به شما داوطلبان کوشا جدیدترین روش های تست زنی را آموخته و در این راه پر از فراز و نشیب شما را یاری می رسانند.

 

مصاحبه با فاطمه قربانی

دانشجوی پزشکی شهرکرد،رتبه ۲۹۰۰ منطقه۳

 

+ از چه زمانی بطور جدی شروع کردین به کنکوری خوندن؟

_از شهریور سال ۱۴۰۰ برای دومین سالی که تصمیم گرفتم پشت کنکور بمونم و زمانی که اعلام نتایج اومده بود

+با چه ساعت مطالعه ای شروع کردین به خوندن؟

_با ۸ الی ۱۰ ساعت شروع کردم

+بزرگترین چالشتون توی سال کنکور چی بوده؟

_خب من برای سومین سالی بود که داشتم برای کنکور میخوندم و ی فشار روانی بدی روم بود و این منو اذیت میکرد و سعی میکردم با استراحت هایی که به خودم میدادم از این فشار روانی کم کنم و من ۲۰ روز مونده به کنکور توی ناامیدترین حالت خودم بودم و حتی میخواستم کنکور ندم ولی با خودم گفتم من این همه تلاش کردم باید تا تهش ادامه بدم

+بنظرتون توی تابستون چه پایه هایی باید بیشتر خونده شن و بیشتر باید خوند یا تست زد و اصلا تابستون دوازدهم رو پیش خوانی کنن با نع؟

_بنظرم ۵۰٪ خوندن ۵۰٪ تست

بچها باید توی تابستون پایه رو جمع کنن که از مهرماه دوازدهم که اضافه شد باهم ببرنش جلو و اصلا نیازی به پیش خوانی دوازدهم نیس چون نیازه حتما پایه رو اول خوب یاد گرفته باشن و بعد دوازدهم رو

+شما از فیلمای اموزشی استفاده میکردین؟

_برای ریاضی و فیزیک بلع و زمانی سراغ فیلم رفتم که دیدم درسنامه کمکی بهم نمیکنه

و بچه‌هام سعی کن اول با کتاب جزوه درسنامه و… درس رو یاد بگیرن بعد اگر نشد برن سراغ فیلم اموزشی

+شما توی سال دوم که تازه‌ یکبار کنکور داده بودین چیکار کردین؟

_روی نقطه ضعفای سال قبلم تمرکز کردم که اونارو برطرف کنم درواقع با آموزش و تست زیاد

+توی تابستون آزمون ثبت نام کرده بودین؟

_بلع قلمچی و سعی میکردم تاجایی که میتونستم به بودجه بندی برسم و اگ نمی‌رسیدم میگفتم درطول سال تحصیلی میرسم و بجاش توی تایم باقی مونده به ازمون سعی میکردم مطالب رو مرور کنم و تست بزنم

+کمیت مطالعه یا کیفیت مطالعه؟ کدوم بهتر و مهم تره؟

_بنظرم هردو مهمن ولی کیفیت بیشتر

و دانش اموزا نباید درگیر حواشی ساعت مطالعه بشن و بجاش باید درطول زمان هم کیفیت رو ببرن بالاتر و هم کمیت رو

+از حس و حال قبولیتون توی رشته پزشکی بگین؟

حس خوبش با هیج حس خوب دیگ ای قابل مقایسه نیست و دیدن اشک شوق ریختن پدرومادرم تمام خستگی هامو از تنم بیرون کرد

+اگ صحبت یا نصیحت آخری به کنکوریا دارین بفرمائید؟

_بچهایی که تازه کنکور دادن حتما تا زمان اعلام نتایج استراحت کنن که اگ قرار شد پشت کنکور بمونن خستگی در کرده باشن

و کنکورهای آینده هم تمام تلاششون رو بکنن که ۱۰۰ خودشون رو بذارن که بعدا هیچ حسرتی براشون نمونه و به خدا اعتماد کنن

ایشالا که همگی موفق باشن.

سخن پایانی

قبولی در ماراتن پزشکی کاری سخت ولی قابل دست یافتن است . تست زنی ، افزایش کیفیت مطالعه و جمع بندی به موقع و همچنین استفاده از آزمون های آموزشی وکتاب های کمک آموزشی در کنار منابع کنکور سراسری باعث میشود، نکات ریز و مهم و همینطور نحوه طراحی سوالات کنکور آشنا شوید و آمادگی بالاتری برای آزمون کنکور سراسری به دست بیاورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *