برنامه ریزی کنکور, تست زنی, شیوه مطالعه دروس, مشاوره

وسواس مطالعاتی

وسواس مطالعاتی در کنکور و مشاوره کنکور درباره مقابله با آن

مشاوره کنکور درباره مطالعه کنکور

مشاور کنکور خانم دکتر مهری دانشجو داروسازی تبریز رتبه برتر کنکور تجربی

وسواس مطالعاتی

آیا دچار وسواس در مطالعه شده اید؟

یا اینکه مثلا برای مطالعه یک یا دو صفحه از کتاب درسی ساعت ها وقت صرف کنید؟
این وسواس، میتواند از مهم ترین عوامل مخل و بازدارنده در مطالعه ی کنکور باشد. چند روش برای از بین بردن وسواس پیشنهاد میکنم پاراگراف یا جملاتی که از نظر معنایی باهم در ارتباط اند، انتخاب کنید و یک دور بصورت روزنامه وار مطالعه کنید.
سپس این مطلب را در ذهنتان برای خود توضیح بدهید. ببینید کجای مطلب برایتان مبهم است یا اصلا جایی هست که متوجه نشده باشید یا نه .

وسواس مطالعاتی

با این روش تا حد زیادی اعتماد به نفستان در مورد اینکه با یک دور خواندن هم مطلب را تا حدی متوجه میشوید بالا می رود اشکالات خود را روی برگه یادداشت کنید و فقط آنها را یک دور دیگر مرور کنید و دوباره همین روش را برای این نکات هم تکرار کنید.

هرگز هنگام مطالعه و روزنانه وار خواندن، برگشت نداشته باشید یعنی دوباره خوانی نکنید.
مرور وقت خاص خودش را دارد شما باید مرور مطالب را در وقت مناسب خودش انجام دهید.

برای خود بازه های نسبتا کوتاهی از مطالب را انتخاب کنید و در پایان مطالعه ی این بازه، سوالاتی برای خودتان طراحی کنید و یادگیری خود را امتحان کنید؛ خواهید دید که اغلب به سوالات پاسخ میدهید و دیگر جای نگرانی و تکرار چندباره ی هر مطلب نیست.

به تدریج با این روش،وسواس خود را از بین میبرید؛ فقط نیاز به کمی شجاعت و اعتماد به نفس دارد همواره به خودتان ایمان داشته باشید.

وسواس مطالعاتی ، مشاوره کنکور ، مشاور کنکور ، کنکور تجربی ، رتبه برتر کنکور ، منابع کنکور ، نحوه مطالعه دروس ، نحوه مطالعه کنکور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *